Denizlililer dikkat! Hafta sonu yağmur geliyor, hava soğuyor…

Ekim ayının etkisiyle birlikte soğuk ve yağmurlu hava, önümüzdeki günlerde kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayacak. Sıcaklık değerleri özellikle akşam saatlerinde birkaç derece daha düşecek. Hafta sonu ise Denizli’de yağmurlu hava hakim olacak. İşte Denizli’nin 5 günlük hava durumu…

Denizlililer dikkat! Hafta sonu yağmur geliyor, hava soğuyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı. Ege’de başlayacak yağışlarla birlikte sıcak havanın, yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakması tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre; 5 Ekim Cumartesi günü; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Yağışların özellikle Trakya ile Kıyı Ege’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlı hava sistemin 6 Ekim Pazar günü ise; Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi ve Doğu Akdeniz’de etkili olduktan sonra pazartesi günü yurdumuzu terk etmesi ve aynı gün yurdumuzun batısının yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi tahmin ediliyor.

Önümüzdeki günlerden itibaren ise Denizli’de hava sıcaklıkları daha da düşecek ve yağışlı hava dalgası kentte etkisini arttıracak.

4 Ekim Cuma günü çok bulutlu bir hava kenti etkisi altına alacak. Ölçülecek en düşük sıcaklık 16, en yüksek sıcaklık ise 30 santigrat derece olacak.

Yağışlı hava, 5 Ekim Cumartesi günü Denizli’de etkili olacak. Gece sıcaklığı 17 santigrat derece ölçülürken, gündüz sıcaklığı ise 26 santigrat derece olacak.

6 Ekim Pazar günü de sıcaklıklar düşmeye devam edecek ve yağışlı hava etkisini azaltacak.

Kentte önümüzdeki 5 gün içinde ölçülen en düşük sıcaklık 14, en yüksek sıcaklık ise 25 santigrat derece olacak.

Pazartesi günü tekrar çok bulutlu hava sistemi kentte hakim olacak ve 8 Ekim Salı günü Denizli yeniden gök gürültülü sağanak yağışa teslim olacak.

Yetkililer ise vatandaşların; ani sel ve su baskınları, yıldırım tehlikesi ve rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

İşte Denizli’nin 5 günlük hava tahmin raporu:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER