Denizlililer dikkat! Yağmur geliyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden uyarı geldi. Ege Bölgesi’ni etkisi altına alacak yağışlı hava; Denizli, İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla’da hayatı olumsuz etkileyecek. İşte Denizli’nin ve Ege Bölgesi’nin 5 günlük hava durumu…

Denizlililer dikkat! Yağmur geliyor…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre; Denizli’de yarın (25 Eylül Çarşamba günü) gökgürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Çarşamba günü için Denizli’de ölçülen en yüksek sıcaklığın 25, en düşük sıcaklığın ise 16 santigrat derece olması bekleniyor.

Çarşamba günü etkili olacak yağışlı hava dalgası perşembe gününden itibaren kenti terk edecek.

Hafta boyunca Denizli’de ölçülen en düşük sıcaklık 15, en yüksek sıcaklık ise 31 santigrat derece olacak.

İşte Denizli’nin 5 günlük hava tahmin raporu:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla için de kritik uyarılarda bulundu. Çarşamba günü etkili olacak gökgürültülü sağanak yağışlı hava, bu kentlerde ani sel ve su baskınlarına neden olabilecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Ege Bölgesi’nde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu akşam (24.09.2019 Salı) saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı, hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER