DENİZLİLİLER DİKKAT! YENİ SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR...

Denizli Meteoroloji Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, son tahminlere göre; Denizli’de hava sıcaklığının 5 dereceye kadar düşeceği, sabah saatlerinden itibaren şehir genelinde aşırı yağış ve yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olacağı açıklandı.

DENİZLİLİLER DİKKAT! YENİ SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR...

Hafta sonu mevsim normallerinin yaşandığı Denizli’de, bugünden itibaren yine yağışlı ve soğuk hava geliyor. Denizli’de 16 Ocak Çarşamba günü hava sıcaklığının -1 derece olacağı açıklanırken, hafif kar yağışının beklendiği bildirildi. 17 Ocak Perşembe günü ise hava sıcaklığının -4’ü göstereceği ve hafif bulutlu olacağı, 18 Ocak Cuma günü de havanın parçalı bulutlu ve -1 derece olacağı tahmin ediliyor. Hafta sonuna doğru sert havanın etkisini kaybetmesi ve 19 Ocak Cumartesi günü havanın çok bulutlu ve 6 derece olması bekleniyor.

AFAD UYARILARDA BULUNDU

Denizli İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) kuvvetli yağmur ve yükseklerinde kar yağışlarına dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu ve resmi sitesinden bir açıklama yayımladı:

“Yapılan son değerlendirmelere göre, Salı sabah saatlerinden itibaren; Denizli’de kuvvetli (20-30kg) yağmur bekleniyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren etkisini azaltarak karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor. Denizli’nin yükseklerinde hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte kar yağışına dönüşeceği ve yer er 5-10 cm örtü bırakacağı tahmin edildiğinden, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır”

İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER