Denizlililer gelecek için fidan dikti

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ parolasıyla Türkiye’de ve 30 ülkede eş zamanlı olarak fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Bu kapsamda Denizli’de de 26 noktada 31 bin 900 fidan toprakla buluşturuldu.

Denizlililer gelecek için fidan dikti

‘Geleceğe Nefes ’ sloganı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ağaçlandırma seferberliği bu yıl Türkiye’de 81 il ve 922 ilçeyle birlikte 30 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 

Fidan dikim etkinliği Denizli’de 26 noktada yapıldı. Toplam 31 bin 900 fidan toprakla buluşturuldu.

Fidan dikimin yapıldığı noktalardan biri de Denizli’nin Pamukkale ilçesi Karakurt Mahallesi’ydi.

Karakurt Mahallesi’ndeki fidan dikim etkinliğine; “Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, İl Kültür Turizm Turhan Veli Akyol,  Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, orman işçileri ve öğrenciler katıldı. Saatler 11.11’i gösterdiğinde alanda 1500 fidan toprakla buluşturuldu.

“30 Ülkede Eş Zamanlı Gerçekleştirildi”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 2019 yılında 11 Kasımlar “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edildi. Denizli’de bu etkinliğin ikincisini yapıyoruz. 26 noktada 31 bin 900 adet fidan toprakla buluşturulacak. Geçen yılki çalışma bu yıl ülke sınırlarına taştı. 30 ülkede bu dikim etkinliği eş zamanlı yapılacak. Ulusal olan etkinlik uluslararası yoluna devam ediyor. Pandemi nedeniyle bu yıl, katılımcı sayısını sınırlı tuttuk. Dikim etkinliği sadece ormanlık alanlarda değil kamu kurumlarına ait yerlerde, mezarlıklarda, ibadethane ve okul bahçelerinde de yapılacak “sekinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER