DENİZLİLİLER ORGANİK YÖRESEL PAZARDA BİR ARAYA GELDİ

DENİZLİLİLER ORGANİK YÖRESEL PAZARDA BİR ARAYA GELDİ

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde bulunan Servergazi Kapalı Pazaryeri’nde ‘İl İl Organik-Yöresel Pazar’ isimli etkinlik düzenlendi. Fiesta Organizasyon Şirketi tarafından yapılan etkinlikte; Denizlililer, 50 ilden getirilen farklı ürünlerle tanışacak.

Fiesta Organizasyon Şirketi, Merkezefendi İlçesi’nde bulunan Servergazi Kapalı Pazaryerinde, ‘İl İl Organik-Yöresel Pazar’ etkinliği düzenledi. Organizasyonla 50 farklı ilin yöresel lezzeti Denizlililerle buluşturuldu. Vatandaşlar organizasyonun ilk gününden yoğun katılımın olduğu etkinlik, Denizli Oğuzhan Mehter Takımı’nın gösterisiyle başladı. Vatandaşlar mehteran gösterisi eşliğinde alışveriş yaparken, minikler de maskotlarla eğlendi. Etkinlikte ayrıca vatandaşlara İzmit pişmaniyesi ikramı yapıldı. Eşsiz yemeklerin sunulduğu, farklı lezzetlerin bir araya geldiği etkinlikte Denizlililer, 5 gün boyunca çeşitli ürünleri tadacaklar ve satın alma fırsatı bulacaklar.

“TÜM DENİZLİ HALKINI BU LEZZET FUARINA BEKLİYORUZ”
Tüm Denizli Halkını Yöresel ve Organik ürünlerin satıldığı pazara davet eden Fiesta Organizasyon Yöneticisi Kadir Enyüce, etkinlik hakkında DRT Denizli mikrofonlarına bilgiler aktardı. Enyüce şunları aktardı: “Biz yıllardır Türkiye2nin değişik yerlerinde, özellikle Ege Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi’nde festivaller yapıyoruz. Festivallerimizin bir bölümünde bu yöresel pazar kısmını zaten yapıyorduk ancak bu arada yöresel pazarın tamamen içinde bulduk kendimizi. Denizli’de bunun biraz daha büyüğünü, her yörenin il il yöresel ürünlerinin bulunduğu özel bir Pazar yapalım ve Denizli halkını ağırlayalım istedik. Burada aynı zamanda Merkezefendi Belediyemizin destek verdiği ‘BEDESTEN’ kadınları da var. Onlarda bu pazarımızda el emeği ürünlerini satışa çıkardılar. Bizim burada asıl amacımız, Türkiye’nin her yöresinden organik ürünler pazarı oluşturup halkımıza sunabilmek. Pazarımız, Merkezefendi İlçesi’nde bulunan Servergazi Kapalı Pazaryerinde 12 Aralık’a kadar açık olacak. Sabah 10’dan akşam saat 10’a kadar vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Tüm Denizlili vatandaşlarımızı bu lezzet fuarına bekliyoruz.” 

 

HATİCE DEMİR-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211