DENİZLİLİLER ŞİDDETE TEPKİSİZ KALDI

DENİZLİLİLER ŞİDDETE TEPKİSİZ KALDI

Denizlili Youtuber Burak Güner; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, kadına yönelik artan şiddet olaylarına tepki amaçlı sosyal bir deney yaptı. Deneyde; sevgilisi rolündeki genç kıza sözlü şiddette bulunan Güner, vatandaşların tepkilerini ölçtü. Denizlili vatandaşlarsa şiddete tepkisiz kaldı.

Denizlili Youtuber Burak Güner, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, kadına yönelik artan şiddet olaylarına tepki amaçlı sosyal bir deney gerçekleştirdi.  Burak Güner, sosyal deney için 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nında Denizlililerin kadına yönelik şiddette tepkisini ölçtü.  Senaryo gereği Güner; sevgilisi rolündeki Tuğba Güner’e sokak ortasında sözlü şiddette bulundu. Denizlili vatandaşların tepkileri ise gizli kamera ile kaydedildi. Sosyal deneyde vatandaşlar meraklı gözlerle çifti izlemekle yetindi.  Ancak bir kadın gençlerin yanına gelerek duruma tepki gösterdi. Kadın Güner’e, ‘erkeklik bu mu sence’ diye sordu. Güner kadına durumu açıklayarak, olaya kayıtsız kalmadığı için teşekkür etti.

“HİÇ KİMSE MÜDAHALE ETMEDİ”
Deneyle ilgili açıklama yapan Youtuber Burak Güner; “ Sosyal deneyimizde sadece 1 kişi duruma tepki gösterdi. Hiç kimse müdahale etmedi. Kadına şiddet olaylarının daha az yaşandığı, daha mutlu günlere ulaşmak ümidi ile bütün kadınların Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER