Denizlililerden Arakan Kampları’nda ‘Barış Pınarı Su Kuyusu’

Denizli İnşirah Derneği İl Temsilcisi Bilal Aycan, hayırseverlerin desteğiyle Bangladeş’te bulunan Arakan kamplarında ‘Barış Pınarı’ su kuyusu açtırıldığını söyledi.

Denizlililerden Arakan Kampları’nda ‘Barış Pınarı Su Kuyusu’

Denizli İnşirah Derneği İl Temsilcisi Bilal Aycan, hayırseverlerin desteğiyle Bangladeş’te bulunan Arakan kamplarında ‘Barış Pınarı’ su kuyusu açtırıldığını söyledi. Dernek olarak Arakanlı mültecilerin yaşadığı kampta hayırseverlerin desteğiyle yeni bir su kuyusu daha açtırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Aycan, “Hayırseverlerimizin, yardımsever halkımızın bu duyarlılığı bizleri çok mutlu etti.

Gerek kamplarda yaşayan kardeşlerimizin su ihtiyacının karşılanması, gerekse Barış Pınarı Harekatı’na destek olunması açısından çok önemli bir çalışmaydı. Bizler de böyle hayırlı bir işe aracılık etmekten dolayı onur duyduk. Allah hayırsever halkımızdan razı olsun. Allah kahraman ordumuzu korusun. Başarılar nasip eylesin. Dernek olarak bölgede yaptığımız çalışmalar ve halkımızın desteğiyle 500’e yakın su kuyusu açtırdık. Bölgede kuyu açma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Arakan kamplarında bir su kuyusu açtırma bedeli; bin 500 TL. Su kuyusu açtırmak isteyen hayırseverlerimiz derneğimizle irtibata geçebilirler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER