DENİZLİLİLERİN BAYRAM TELAŞI BAŞLADI

DENİZLİLİLERİN BAYRAM TELAŞI BAŞLADI

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Denizlililere bayramı alışverişleri telaşı sardı. Bayramın olmazsa olmazı şeker, çikolata ve tatlıların fiyatlarında geçen yıla göre bir değişim yaşanmadı. 
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Denizlilere bayram için alışveriş telaşı sardı. Bayramın olmazsa olmazı olan bayram şekerlerinin, çikolata ve tatlıların fiyatlarında geçen yıla oranla herhangi bir artış yaşanmadı. Fiyatları değerlendiren Hacışerif Sahibi Necip Helvacı; “Fiyatlar geçen seneye nazaran değişmedi. İnsanların alım gücünü ve ekonomik durumları göz önünde bulundurarak fiyat artırımına gitmedik. Bayrama az bir zaman kaldı. Maaşlarını alanlar alışverişlere başladı. Şu anda piyasa çok güzel. Esnaf da memnun” dedi. 

“KALİTELİ ÜRÜN ALMAYA ÖZEN GÖSTERİN”

Şeker ve çikolata alırken dikkat edilmesi gereken noktaları aktaran Helvacı, şunları söyledi: “Her zaman kaliteli ürün alınması gerektiğini söylüyoruz. Kaliteli olsun ama yarım kilogram olsun. Sonra insanlar bayramda hasta oluyorlar. Kendi yemediğim ürünü müşteriye satmıyorum. Önerim de kaliteli ürün almaya özen göstersinler.”

DENİZLİ’NİN YENİ LEZZETİ: ‘KARPUZ TATLISI’
Denizlilileri farklı lezzetlerle buluşturmayı seven Helvacı ‘karpuz tatlısı’nı anlattı. Helvacı; “Karpuzun kabuklarından bir tatlı yaptık. Karpuz mevsimi olduğu için kabuklarıyla tatlı yapıyoruz. Beğenilen bir lezzet oldu. Kabuğu sert olan her meyve ve sebzeden tatlı yapılıyor. ‘Kabaktan oluyor da karpuzdan neden olmasın’ dedik ve piyasaya sürdük. Çok da güzel satıyoruz” diye konuştu. 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER