“Denizlimizde Ramazan çok güzel geçti”

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Karahasanlı Mahallesi’nde kurduğu iftar programında 7 bin kişiyi ağırladı. Binlerce vatandaşla aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu birlik ve beraberliğin daim olmasını temenni ederek, Denizli’de Ramazan ayının her yönüyle çok güzel geçtiğini söyledi.

“Denizlimizde Ramazan çok güzel geçti”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği mahalle iftarı programı Karahasanlı Mahallesi’ne taşındı. Hilal Cami önünde düzenlenen iftara; AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz, davetliler, mahalle muhtarları ve binlerce vatandaş katıldı. Başkan Zolan ve beraberindekiler iftara gelen vatandaşları tek tek selamlayarak ramazanlarını tebrik etti. Binlerce vatandaşın aynı sofrada buluşmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu birlik ve beraberliğin daim olmasını temenni eden Başkan Zolan, “Denizlimizde Ramazan çok güzel geçti, her yönüyle hissedildi. O güzelliği, manevi havayı hissettik. Özlemiştik, 2 yıl geleneksel iftarlarımızı yapamamıştık. Vatandaşlarımızla buluşarak, talepleri, istekleri yerinde görüp, onlarla istişare etme ortamı da oluşturduk. Şükürler olsun ki, vatandaşlarımızla beraber, kardeşliğimizi güçlendirerek, Ramazan’ın anlamına uygun bir şekilde bu güzel günleri yaşadık” diye konuştu.

“BAYRAMDA BÜYÜKLERİMİZİ ZİYARET EDELİM”

Denizlililerin şimdiden Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Başkan Zolan, “İnşallah herkes sevdikleriyle bayramın güzelliğini yaşasın. 2 yıldır hasret kaldığımız bayram kucaklaşmalarını yapıp, büyüklerimizi ziyaret edelim. Hamdolsun, eski Ramazanlara dönebildiğimiz için ne kadar şükretsek azdır. Katılımlarından dolayı tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Gidemediğimiz mahallelerimiz var, haklarını helal etsinler. Şimdiden herkesin bayramı mübarek olsun. İnşallah birlikte sağlık ve mutluluk içerisinde daha güzele yürüyelim, daha büyük işlerin altına birlikte imza atalım” dedi.

“ÖZLEMİŞİZ”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Ramazan boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu gönül sofralarından dolayı Başkan Zolan’a teşekkür ederek, “Bereket sofralarını açtığı için Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Her gün Kayalık Camii yanında gönül sofraları kurulmaya da devam etti. Onun haricinde mahallelerimizde vatandaşlarımızla bir araya geldik.  İki yılın özlemini doya doya yaşıyoruz, özlemişiz. Ramazan’ı çok güzel bir şekilde geçiriyoruz, bitsin istemiyorum, bereketi bambaşka. Pandemide yaşadığımız korkuyu aştık, Ramazan çok güzel oldu, bayram da çok güzel olacak inşallah. Tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Büyükşehir’le Ramazan Etkinlikleri, Ahmet Nuri Çağdaş konseri ile devam etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Müziği Korosu Şefi Ahmet Nuri Çağdaş, Türk Sanat Müziği konserinde seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle vatandaşlara unutamayacakları bir gece yaşattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER