“Denizlimizle ne kadar gurur duysak azdır”

Denizli Büyükşehir Belediyesi iftar sofrası geleneğini Merkezefendi Mahallesi’ne taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “170’in üzerinde ülkeye ihracat yapan Denizlimiz, tükettiğinden daha fazlasını üreten, dış ticarette cari fazlalık veren bir şehirdir. Denizlimizle ne kadar gurur duysak azdır” dedi.

“Denizlimizle ne kadar gurur duysak azdır”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerde düzenlediği geleneksel iftar sofrası Merkezefendi Mahallesi’nde kuruldu. Dr. Samim Gök Futbol Sahası’nda düzenlenen iftar programına; AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan ile mahalle muhtarları ve binlerce vatandaş katıldı. Vatandaşların Ramazanlarını tebrik eden Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler, mahalle sakinleriyle birlikte dua edip oruçlarını açtı. Başkan Zolan burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada; Ramazan ayını çok güzel bir şekilde idrak ettiklerini, her gün bir mahallede düzenledikleri gönül sofralarında binlerce vatandaşla buluştuklarını söyledi. Kadir Gecesi’nde Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u ağırladıklarını kaydeden Başkan Zolan, Denizli’nin ticaret ve ihracatının örnek olduğunu belirterek, “Denizli üreten, girişimci bir şehir. 170’in üzerinde ülkeye ihracat yapan Denizlimiz tükettiğinden daha fazlasını üreten, dış ticarette cari fazlalık veren bir şehirdir. Denizlimizle ne kadar gurur duysak azdır. İnşallah birlik ve beraberlik içinde tüm vatandaşlarımızla hem Denizlimizi daha ileriye götüreceğiz, hem de ülkemize katkı sağlamayı sürdüreceğiz” dedi. Tüm vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik eden Başkan Zolan, şimdiden tüm hemşehrilerinin bayramını kutladı.

TİCARET KENTİ DENİZLİ

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan ise vatandaşlarla aynı sofrada buluşmanın kendileri için en büyük sevinçlerden biri olduğunu belirterek, bu buluşmayı düzenleyen Başkan Zolan’a teşekkür etti. Denizli’nin ticaret, sanayi, üretim, istihdam ve ihracat kenti olduğunu ifade eden Özkan, Ticaret Bakanı Muş’un Denizli programını hatırlattı. Cahit Özkan, “Bu ziyaretin neticesinde Denizimiz 2022 yılında da Türkiye’de en yüksek üretim, gençlerimize istihdam ve ülkemize katma değer sağlamak suretiyle gelişen büyüyen Türkiye’de en fazla payı almayı bilen bir şehir olma hedefinde çok daha kararlı bir şekilde yürüyecektir. Bakanımızın ziyareti şehrimize şimdiden hayırlar getirsin” dedi.

KENT ORKESTRASI KONSERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Büyükşehir’le Ramazan Etkinlikleri “Kent Orkestrası Konseri” ile devam etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Genel Sanat Yönetmeni Hakan Eyiden yönetimindeki Kent Orkestrası seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle vatandaşlara unutamayacakları bir Ramazan gecesi yaşattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER