DENİZLİ'NİN AĞZI TATLANDI

DENİZLİ'NİN AĞZI TATLANDI

80 yıl önce Denizli’de şekerleme alanında hizmet vermeye başlayan Hacı Şerif, kuruluş gününde Denizli halkına yüzde 20 indirim yaptı. ‘Gelenekten Geleceğe’ diyerek yola çıkan Hacı Şerif, Denizli’nin de ağzını tatlandırdı.

1938 yılında şekerleme alanında Denizli’de hizmet vermeye başlayan Hacı Şerif, 80’inci yaş gününü Denizlililerle kutladı. 12 ilde, 45 mağaza ile hizmet veren Hacı Şerif, 80’inci yaş günü dolayısıyla tüm ürünlerde yüzde 20 indirim yaptı. Denizlililerin yoğun ilgi gösterdiği kuruluş gününde konuşan Hacı Şerif’in güler yüzlü sahibi Necip Helvacı, “80 yıl boyunca bu meslek dededen toruna geçti. Bu güzel kuruluş yıldönümümüzde ‘bir indirim yapalım’ dedik. İnşallah nice 80 yıllara diyoruz. Bu gelenek umarım bozulmaz. Biz halkımızla bu günlere geldik. Daha iyilerini yapmak için çalışıyoruz” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN İNSAN AYRIMI YAPMADIK”
“Biz hiçbir zaman insan ayrıma yapmadık” diyen Helvacı, “ Bazı güzel çiçekler vardır. Bugün de öyle bir gün olsun istedik ve indirim yaptık. Nice 80 yıllara. Önce insanları sevmek gerekiyor.  İşine aşık olmak halka haşır neşir olmak gerekiyor. İnsan ayrımı yapmadık. Biz böyle başardık. Dededen toruna gidiyoruz” diye konuştu.

“İNŞALLAH TORUNLARIMIZDA BU İŞİ GÖTÜRÜR”
Oğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Helvacı’nın 4’üncü kuşak olduğunu ifade eden Helvacı, “ Yunus 4. Kuşak oldu. Bizim bir mağazamız vardı.  Oğlum Yunus da ileri görüşü ile bu işin semeresini gördü. İşin başına geçti. Bir mağazadan 45 mağazaya geldik. İnşallah torunlarımızda bunu götürür. Denizli halkı insanları sevsin. İşlerini sevsinler ve ülkemize sahip çıksınlar. Huzurlu, tatlı bir hayat geçirsinler” dedi.

İBRAHİM ALAYONT –ALPER PARLAK

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER