Denizli’nin eğitim ordusu 15 günlük tatile girdi

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesiyle birlikte Denizli’deki 187 bin 682 öğrenci, karnelerini alarak 15 günlük tatile çıktı. Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu. öğrenciler karnelerini Vali Karahan’dan aldı.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemi sona erdi. Denizli’deki bin 136 okul ve kurumda öğrenim gören 187 bin 682 öğrenci, karne heyecanı yaşadı. Karnelerini alan öğrenciler ve kentte bulunan 14 bin 454 öğretmen ile 15 günlük ara tatile girdi. Merkezefnedi İlçesi’ne bağlı Akkonak Mahallesi’nde bulunan Merkezefendi İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenciler ve veliler katıldı.

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Törende; Türkiye Akıl Oyunları Yarışması’nda takım olarak Türkiye 3’üncüsü ve bölge birincisi olan öğrenciler; Mehmet Yiğit Çelik ve Nisa Küçükşahal ile sınıflar arasında bir dönemde en çok kitap okuyan öğrencilere ödülleri, Vali Karahan tarafından verildi. Orman Bölge Müdürlüğü’nce karne alan öğrencilere çam fidanı armağan edildi.

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ VALİ KARAHAN’DAN ALDI

Tören sonrasında sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Vali Karahan, karneleri sınıf öğretmenlerinden alarak heyecanlı bir şekilde bekleyen öğrencilere dağıttı. Renkli anların yaşandığı karne dağıtım töreninde Vali Karahan, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Öğrencilerin ve velilerin fotoğraf çektirme isteğini de kırmayan Vali Karahan, öğrencilerden yarıyıl tatilini bol bol kitap okuyarak ve dinlenerek geçirmelerini istedi. Okulda öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Karahan, öğretmenlerle görüşerek sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER