Denizli’nin en güler yüzlü işadamı Ali Yavuzçehre hayata veda etti! Ali Yavuzçehre kimdir?

Denizli İş dünyasının duayen ismi ve Denizli Sanayi Odası eski Başkanları’ndan Ali Yavuzçehre bir süredir mücadele verdiği amansız hastalık kansere yenik düştü. Bir dönem DSO Meclis Başkanlığı görevini de yürüten ve 1989 yılında ANAP’tan Denizli Belediye Başkan Adayı da olan Ali Yavuzçehre kentin saygın ve güler yüzlü bir siması olarak tanınıyordu.

Denizli’nin en güler yüzlü işadamı Ali Yavuzçehre hayata veda etti! Ali Yavuzçehre kimdir?

Denizli İş dünyasının duayen ismi ve Denizli Sanayi Odası eski Başkanları’ndan Ali Yavuzçehre bir süredir mücadele verdiği amansız hastalık kansere yenik düştü. Bir dönem DSO Meclis Başkanlığı görevini de yürüten ve 1989 yılında ANAP’tan Denizli Belediye Başkan Adayı da olan Ali Yavuzçehre kentin saygın ve güler yüzlü bir siması olarak tanınıyordu. DENTAŞ Kağıt firması yönetim kurulu üyesi, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Ekpen Tekstil kurucusu olan Ali Yavuzçehre’nin cenazesi, 10 Nisan Çarşamba Günü öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verilecek.

Denizli iş dünyası bir duayen ismini daha kaybetti. DENTAŞ Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi ve Ekpen Tekstil Kurucusu olan Ali Yavuzçehre, bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düştü. 72 yaşında hayata veda eden Yavuzçehre; aynı zamanda 1973 yılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir avukattı. Denizli Barosu Avukatlarından olan Yavuzçehre, Organize Sanayi Bölgesi’nde Başkan Vekilliği görevini de yürüttü. Bir dönem Denizli Meclis üyeliği yaptı. Anavatan Partisi’nden Denizli Belediye Başkan adayı da olan Yavuzçehre, evli ve iki çocuk babasıydı.

Ali YAVUZÇEHRE KİMDİR?

1947 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamlayan Ali Yavuzçehre, 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1982 – 1991 yıllarında şimdiki adı Abalıoğlu Boru Profil Fabrikası olan DEPAŞ Denizli Boru Profil Fabrikası’nda Genel Müdürlük, 1991 – 1994 yıllarında Aday Metal A.Ş. ortaklığı ile ithalat işi yaptı. 1994’den beri Ekpen Tekstil A.Ş.’nin en büyük ortağı ve Murahhas Aza’sıdır. Ayrıca Dentaş Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi de olan Ali Yavuzçehre 1989 – 1992 yıllarında Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 1992 – 1995 yıllarında Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ali Yavuzçehre 1989 Yerel Seçimleri’nde ANAP’ın Denizli Belediye Başkan Adayı gösterilmişti. Denizli Barosu Avukatlarından olan Ali Yavuzçehre, altı yıldan beri Organize Sanayi Bölgesi’nde Başkan Vekilliği görevini yürütmekteydi ve bir dönem Denizli Belediyesi Meclis üyeliği yapmıştı. Birlik Enerji A.Ş.’de Ortaklık ve Yönetim Kurulu Üyeliği ve Özkardeş Motor Tic. A.Ş. Ortağı ve Murakıp üyelikleri görev aldığı işlerden bazılarıdır. Dentaş Kâğıt Sanayi A.Ş.’de Ortaklık ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürmekteyken hayata veda eden Ali Yavuzçehre iki çocuk babası bir işadamı idi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER