Denizli’nin girişimci kadınları ödüllendirildi

Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) tarafından düzenlenen 2’nci İş Dünyası Kadınları Ödül Töreni’nde Denizli’nin başarılı ve girişimci kadınları ödüllendirildi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenin konuğu olan Mardinli şef, turizmci, sosyal girişimci Ebru Baybara Demir ise hikâyesiyle katılımcıları büyüledi.

Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) tarafından düzenlenen ‘İş Dünyası Kadınları Ödül Töreni’nin bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda yapılan törene; Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve eşi DİKAB As Başkanı Ayşen Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili ve DİKAB Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Ök, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan ve DİKAB üyesi kadınlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan DİKAB As Başkanı Gülcan Mutlubaş, amaçlarının kadınların ekonomiye sağladıkları katkıları daha da ön plana çıkarmak olduğunu söyledi. Mutlubaş’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “İş kadınları çok önemsiyorum. Her alanda olduğu gibi iş dünyasında da kadınlarımız başarılı işler ortaya koyuyorlar. Katkılarını ve temsillerini en iyi şekilde sunuyorlar. Tüm kadınlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ödül alacak başarılı kadınlarımızı da tebrik ederken, tüm kadınları ekonomiye katkı sağlamaya, üretimde yer almaya davet ediyorum” dedi.

“ÜLKENİNİ GELİŞİMİ, KADINLARIN İŞ GÜCÜNE KATILIMINDAN GEÇİYOR”

Kadınların omuzlarında çok fazla yük olduğunu ancak tüm zorlukların üstesinden en iyi şekilde gelebildiklerini belirten AK Parti Denizli Milletvekili ve DİKAB Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Ök; “Hem anneliği, hem evi hem de iş dünyasını idare ediyoruz. Bugün oranlara baktığımızda Türkiye’de kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 35. Denizli’de ise bu anlamda biraz daha şanslıyız. Yüzde 45’e yakın bir katılım oranı var. Bu ülkenin değişimi, gelişimi ve ekonomisinin büyümesi kadınların iş gücüne katılımından geçiyor. DİKAB olarak kadınlarımızın iş dünyasında daha aktif yer alması amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

“HER ADIMIMIZI KADINLARIMIZIN KATILIMIYLA ATACAĞIZ”

Törende yer alan Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise şunları söyledi: “Her ne adım atacaksak bundan sonra kadınlarımızın katılımıyla atacağız. Ne yapıp etmeli kadınlarımızı iş dünyasına, her sektöre, üretime dahil etmeliyiz. DİKAB’a çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Umarım güzel örneklerle devamını görürüz.”

TÖRENDE 4 BAŞARILI KADIN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Törende ilk olarak etkinliğin konuğu olan Mardinli şef, turizmci, sosyal girişimci Ebru Baybara Demir’e ‘2018 Yılı Başarılı Sosyal Girişimci’ kategorisinde ödül verildi. Demir ödülünü, Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen Zeybekci’nin elinden aldı. Ardından ‘2018 Yılı Başarılı Girişimci Ödülü’ kategorisinde Betül Lerzan Mutlu’ya ödülünü Denizli Valisi Hasan Karahan, ‘2018 Yılı Başarılı İş Kadını Ödülü’ kategorisinde Fatma Demirbakan Kurt’a ödülünü Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan takdim ederken; ‘2018 Yılı Başarılı Yönetici Ödülü’ kategorisinde ödülün sahibi Aytaç Turgut oldu ve ödülünü Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan’dan aldı. Ödül töreninin ardından etkinliğin konuğu kadın istihdamı savaşçısı Ebru Baybara Demir başarı öyküsünü katılımcılara anlattı. Demir’in hikayesi dinleyenleri adeta büyüledi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

“İYİ NİYET, SABIR VE ÇALIŞMAK…”

DİKAB 2’nci İş Dünyası Kadınları Ödül Töreni’ne dair açıklamalarda bulunan DİKAB Genel Sekreteri Semra Akça Acar; “Ödül alan tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Etkinliğimizin hatırlanmak ve bilinirliği arttırmak adına önemli olduğunu düşünüyorum. Ebru Hanım’ın başarı hikayesi beni oldukça büyüledi. Başarılarının devamını diliyorum ve tüm kadınlara örnek olmasını istiyorum. Denizlimizde kadın girişimcilerin diğer illere göre daha fazla olduğunu düşünüyorum. Sayının her geçen gün daha da artmasını temenni ediyorum. Kadınlarımız sabırlı olsunlar. Yılmasınlar, doğru olsunlar. Doğru olanı yaptıkları ve iyi niyetlerini yitirmedikleri müddetçe kendileri için dilediklerinin bir fazlasının geldiğini düşünüyorum. İyi niyet, sabır ve çalışmak diyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER