Denizlinin gururu genç aşçılar ödüle doymuyor

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ndeki Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında ödüle doymadı ve adeta büyük bir başarı öyküsüne imza attı. Ulusal ve uluslararası yarışmalar ile çeşitli müsabakalara katılan 46 öğrenci, 63 derece yaparak hem okullarının hem de Denizli’nin büyük gururu oldular.

İstanbul, Ankara ve Antalya gibi çeşitli illerdeki turnuva ve yarışmalardan başarıyla dönen şampiyonlar,  okulun konferans salonunda düzenlenen törenle ödüllendirildiler. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu ile Sema -Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Mehmet Özbek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

ÖDÜLÜ VALİ KARAHAN VERDİ

Törende; uluslararası yemek yarışmalarında;  4 altın, 12 gümüş, 13 bronz madalya kazanan öğrenciler, yine Uluslararası House Keeping Olimpiyatları’nda (Kat Hizmetleri Yarışması)  ekip olarak  10 altın madalya, birincilik kupası ve  ikincilik kupası kazanan öğrenciler ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılında sportif müsabakalara katılarak  il genelinde 9 altın 2 gümüş ve 5 bronz madalya  almaya hak kazanan 21 öğrenciye ödülleri, Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

“ÖĞRENDİKLERİNİ YARIŞMALARDA PEKİŞTİRİYORLAR”

Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Öğretmeni Sebat Kara; “Antalya 8. Uluslararası House Keeping Olimpiyatları’nda 4 kategoride katıldık. Kategoriler yatak yapma, yatak üstü konsept, mumya adam, basket atma.  Bu kategorilerde 10 altın madalya, bir adet olimpiyat 2. lik kupası, bir adet yarım altın ve bir adet kategori olimpiyat kupası aldık. Öğrencilerimi kutluyorum. Biz elimizden geldiğince öğrencilerimize bildiklerimizi aktarıyoruz. Öğrendiklerini de böyle yarışmalarda pekiştirmelerini sağlıyoruz. Bu ödülleri 16 Ocak Antalya Expo Center’de kazandık. Toplamda beş asil iki yedek öğrenci ile katılım sağladık. Çocuklarımız disiplinli bir şekilde katılıp okulumuzu temsil ettiler” dedi.

“SADECE MUTFAK ALANINDA 50 MADALYAMIZ VAR”

Öğrencileri verdikleri eğitimle arayan değil aranan eleman olmaları için çaba sarf ettiklerini belirten Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Ali Erdem Atlı; “Biz Denizli’de turizm alanında eğitim veren tek okuluz. Öğrencilerimiz Denizli’de ve Antalya’da büyük işletmelerde staj yapmaktalar. Okulumuzda kendi alanlarıyla ilgili eğitimleri titizlikle veriyoruz. Onları yarışmalara yönlendiriyoruz. Yarışmalarda Denizli’yi temsil ediyorlar. Bu konuda en önemli olan 17. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yarışmasına katıldık. Orada ödüller elde ettik. Bu ödüller çocukların geleceği açısından da önemli. Yarışma olduğunda öğrencilerimize anlatıyoruz sonrasında istek dâhilinde başvuru yapıyoruz. Kendilerini geliştiriyorlar. Öğrencilerimize verdiğimiz eğitimle arayan değil aranan eleman olmaları için çaba sarfediyoruz. Yarışmaların prestijleri var. Okul idaremiz bu konuda hep destek veriyor. Yarışma öncesi atölyemizde ön hazırlıklar yapıyoruz. Yarışmalarda ana yemek, tatlı, balık,  taze makarna, ekip gibi kategorilerde katılıp başarılar elde ettik. Bu dönem mutfak alanında 50 madalyamız var” şeklinde konuştu.

YARIŞMALARA KATILAN ÖĞRENCİLER VE ÖDÜLLER

Antalya 8. Uluslararası House Keeping Olimpiyatları

Simge Günendi

Harun Üründü

Melisa Kocabıyık

Emre Uysal

Hidayet Özoğlu

Sıla Yıldırım

Şahin Karademir

Denizli Aşçılar Derneği Gastrofest

Eren Şahan

Emircan Zeybek

Hakan Turan

Denizli Genç Aşçılar Derneği Uluslararası Mastercheef Gastronomi Yarışması

17. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri

Uluslararası Gastronomi Şenlikleri (Ankara)

Gastro Antalya Uluslararası Gastronomi Festivali

Atakan Karan

Halit Enes Cansız

Çağrı Buğra Uslu

Ali Osman Yalçınkaya

Semih Yatkın

Eren Şahan

Melisa Şimşek

Melih Alabaş

Canan Aralık

Ceren Acar

Halil Özoğul

Dilara Şirin Şen

Yaşar Türk

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193