“Denizli’nin hava yolu trafiği üvey evlat muamelesi görüyor”

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katılımıyla düzenlenen Denizli İş İnsanları ile İstişare Toplantısı öncesinde konuşan Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği Başkanı İbrahim Şenel, “Denizli’nin şu an hava yolu trafiği gerçekten bir üvey evlat muamelesi görüyor. Hakikaten Denizlili iş insanları uçağı tercih etmiyorlar” dedi.

“Denizli’nin hava yolu trafiği üvey evlat muamelesi görüyor”

Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (DESİAD) Başkanı İbrahim Şenel, Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un da katıldığı ve Anemon Otel’de düzenlenen Denizli İş İnsanları ile İstişare Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Başkan Şenel, “İş dünyası olarak biz sayın bakandan müjdeli haberler duyar, bayrama da bu haberlerle girersek bir bayram hediyesi olur ama kasım ayından beri yaşadığımız ciddi resesyonlar ve problemlerin önümüzdeki dönem tekrar etmemesi için hem dünya hem Türkiye konjektöründe bir şeylerin değişmesini bekliyoruz. Burnumuzun dibinde bir savaş ortamı var, bunun bir an önce barışla sonuçlanmasını bekliyoruz. Pandemi artık sona erdi diye düşünüyoruz. Umuyorum ki sona erdi kavramı gerçekten bitmiş olur. Bugünleri bitti diye hatırlarız. Ekonomik anlamda da ekonomi kurmaylarının sağlıklı ve doğru kararlar üretmesini bekliyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi bizim için öngörülebilir bir piyasa ortamı çok belirleyici. Önümüzdeki dönemin öngörülebilir olmasını temenni ediyoruz. Denizli’nin şu an hava yolu trafiği gerçekten bir üvey evlat muamelesi görüyor. Hakikaten Denizlili iş insanları uçağı tercih etmiyorlar. Yeni açılan paralı yolları da düşünürsek herkes karayolu ile İstanbul’a gidip geliyor. Bu ne kadar sürdürülebilir? Bu çok doğru bir yöntem değil. Gerek güvenlik gerek zaman anlamında pek çok kriteri barındırıyor. Denizli’nin çok ivedi olarak doğru saatlerde doğru destinasyonlara yönelen bir hava yolu trafiğinin koordine edilmesi lazım. Bizim milletvekillerimizde temel beklentimiz bu” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER