DENİZLİ'NİN İKİNCİ BÜYÜK İLÇE GARAJI ÇAMELİ'YE YAPILDI

DENİZLİ'NİN İKİNCİ BÜYÜK İLÇE GARAJI ÇAMELİ'YE YAPILDI

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ın 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde açıklamış olduğu ‘157 Dev Proje’ içerisinde yer alan Çameli Otobüs Terminali Projesi, 2017 yılında start aldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 2018 yılı itibariyle hayata geçen terminal, Sarayköy’den sonra ilk büyük garaj projesi oldu.
Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde vermiş olduğu ‘157 Dev Projeleri’ hayata geçirmeye devam ediyor. Seçim öncesinde verdiği sözleri yerine getirmeye devam eden Başkan Arslan, Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilmesi planlanan ve Denizli Sarayköy’den sonra ilk büyük garaj projesi olan Çameli Otobüs Terminali Projesi, 2016 yılında ihalesi yapıldı. İhale aşamasının tamamlanmasının ardından proje; 2017 yılında start aldı. 2018 yılı itibariyle Çameli ve çevre halkının hizmetine sunuldu.

“TURİSTLERİMİZİ GÜZEL BİR ŞEKİLDE AĞIRLAYABİLECEĞİZ”

Çameli’de yapımı tamamlanan Çameli Otobüs Terminali hakkında açıklama yapan Başkan Arslan, “Çameli’nin girişinde bulunan atıl durumdaki meydanda Garaj projemizi gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan Sarayköy’den sonra ilk büyük garaj projesini burada uyguladı. Hem şehirler arası otobüs terminali, hem de köyden gelen servislerin duracağı bir alanı buraya kazandırmış olduk. Artık ilçemize gelen turistlerimizi de güzel bir şekilde ağırlayabileceğiz” dedi. 

“ÇAMELİ, MODERN BİR TESİSE DAHA KAVUŞUYOR”
“Büyükşehir demek büyük hizmetler demek" diyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Biz de vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözü yerine getiriyoruz. Çameli, modern bir tesise daha kavuşuyor” dedi. 

BÖLGEYE HİZMET VEREN MODERN BİR TESİS OLACAK
Toplamda 550 metrekare kapalı alana inşa edilecek olan Çameli İlçe Otobüs Terminali'nde 4 adet bilet satış ofisi, yolcu bekleme alanı, kafeterya, mescit, teras ve kahvehane yer alacak. Tesis tamamlandığında Çameli İlçe Otobüs Terminali bölgeye hizmet veren modern bir tesis olacak.

“TAŞIMACILIĞI BİR NOKTADA TOPLAMIŞ OLACAĞIZ”
İlçe otogarının Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katkılarıyla tamamlandığının altını çizen başkan Arslan; “Müteahhidin teslim etmesini bekliyoruz. Ardından güzel bir açılış gerçekleştireceğiz. Garaj şehrin içerisinde. Çok dar ve bize göre uygun olmayan bir alanda. Çameli özellikle yaz aylarında geçiş güzergahında. Yerli ve yabancı turistlerimizin mola verebilecekleri, pek çok güzelliği görebilecekleri çok güzel bir garaj oldu. Garajımızı açtığımızda ön tarafında şehirlerarası otobüs terminali alanı olacak. Arka tarafında mahallelerimizden gelen araçların topluca kalktıkları, müşterisini indirecekleri bir alan olacak. Taşımacılığı bir noktada toplamış olacağız. Çift taraflı yazıhanelerimiz var. Lokasyon olarak da güzel. Yürüme mesafesinde ihtiyaçlarını temin edecekleri yerlere ulaşabilecekler. Otogarımız Çamelimize çok yakıştı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER