Denizli’nin ilk çocuk karnavalı başladı

Mees Concept Sahibi Senem Alabaş, Denizli’nin Anneleri Sosyal Platform Kurucusu Pınar Çaltaş ve Alisya Organizasyon Sahibi Fatih Çelik tarafından organize edilen ‘Denizli 1’inci Çocuk Karnavalı’ kortej yürüyüşü ile başladı. 14-16 Haziran tarihlerini kapsayan Denizli’nin ilk çocuk karnavalı, EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde 10:00 ile 22:00 saatleri arasında 3 gün boyunca çocukları ağırlayacak.

Mees Concept Sahibi Senem Alabaş, Denizli’nin Anneleri Sosyal Platform Kurucusu Pınar Çaltaş ve Alisya Organizasyon Sahibi Fatih Çelik, Denizli’de bir ilke imza atarak ‘Denizli 1’inci Çocuk Karnavalı’nı düzenliyor.

14-16 Haziran tarihlerinde EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek karnaval, Bayramyeri Meydanı’nda düzenlenen kortej ile başladı.

Palyaçoların, akrobatların ve canlı heykellerin kostümleriyle dikkat çektiği korteje bandoda da eşlik etti. Vatandaşlar korteje yoğun ilgi gösterdi. Renkli görüntüleri cep telefonlarıyla kaydeden vatandaşlar canlı heykellerle bol bol fotoğraf çektirdi.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda son bulan kortejin ardından EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde karnavalın açılışı gerçekleştirildi.

Karnavalda halk oyunları gösterileri ile buluşan çocuklar şişme oyun parklarında da eğlencenin tadını çıkardı.

“ÇOCUKLARIMIZ GÖNÜLLERİNCE EĞLENSİN İSTEDİK”

Etkinliğe dair açıklamalarda bulunan Mees Concept Sahibi Senem Alabaş; “Denizli’de bir ilki gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 3 ortak olarak böyle bir projeyi hayata geçirmek istiyorduk. Çocuklarımız gönüllerince eğlensin istedik ve böyle bir karnaval düzenledik. Çocuk Karnavalımız, 3 gün boyunca sabah saat 10:00’da başlayacak, 22:00’a kadar açık olacak. Tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

“DÜNYADA MUTLU OLMAYI EN ÇOK ÇOCUKLAR HAK EDİYOR”

Denizli’nin Anneleri Sosyal Platform Kurucusu Pınar Çaltaş ve Alisya Organizasyon Sahibi Fatih Çelik de Denizli halkını karnavala davet etti. Çaltaş; “Dünyada mutlu olmayı en çok hak eden çocuklarımız. Bizler de onları mutlu etmek istiyoruz. Karnavalımıza gelsinler, eğlensinler istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER