Denizli’nin ilk Hac Kafilesi yola çıkıyor

Denizli’den hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkacak I. Kafile Hacı adayları 4 Temmuz 2019 Perşembe günü Üçler Mahallesi Hilal Camii'nden akşam namazı sonrası telbiye, tekbir ve dualarla yola çıkıyor.

Denizli’nin ilk Hac Kafilesi yola çıkıyor

Denizli hacı adaylarının kutsal yolcuğu hakkında bilgi veren Denizli İl Müftü Vekili Hasan Hüseyin Palabıyık, “İlimiz I. kafile hacı adaylarını, 4 Temmuz 2019 Perşembe günü Üçler Mahallesi Hilal Camii'nden akşam namazı sonrası düzenlenecek programla dua ve tekbirlerle uğurlayacağız.” dedi.

İl Müftülüğünce uğurlama töreni yapılacağını ifade eden Palabıyık konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bu sene ülkemizden toplam yaklaşık 80 bin kardeşimiz inşallah hac ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara yolculuğa çıkıyor. Bunlardan 1027’si Denizlimizden gidecek hacı adayımızdır. Bu hacı adaylarından 595'i Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği kafileler çerçevesinde hac yapacak. 432'si de seyahat acentelerinin düzenlediği kafilelerle hacca gidecek. Şehrimizden gidecek hacı adayları için oluşturulan hacı kafilelerinden üçü Diyanet İşleri Başkanlığı’yla, ikisi de özel seyahat acenteleri ile toplamda beş kafile gidecektir. Her hac kafilesinde bir kafile başkanı, bir bayan irşat görevlisi ve dörder din görevlisi toplamda altı görevlimiz bulunuyor. İlimizin ilk hacı kafilesini yani I. kafilemizi Üçler Mahallesi Hilal Camii'nde 4 Temmuz Perşembe günü akşam namazı sonrası düzenleyeceğimiz programla 165 hacı adayımızı telbiye, tekbir ve dualarla uğurlanarak Çardak Havalimanı’ndan 5 Temmuz 2019 Cuma günü saat 03:10’da kalkacak uçakla Medine'ye gidecek. Tüm Denizlili kardeşlerimizi hacı adaylarımızı uğurlama programına davet ediyorum. İnşallah II. kafilemiz de 6 Temmuz 2019 Cumartesi günü Çardak Havalimanı’ndan Medine’ye gidecek, III. Kafilemiz ise, 9 Temmuz Salı 2019ngünü Çardak Havalimanı’ndan Medine’ye göndereceğiz."

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER