Denizli’nin iş kadınları, üniversiteli kızlar için buluştu

Denizli İş Kadınları Birliği gelenekselleşen “Yarının İş Kadınları Bugünün Gençleri” sloganıyla üniversitelerde öğrenim gören kız öğrencilerine destek olmak amacıyla bir araya geldi. Nisch Restoran’da düzenlenen etkinliğe iş kadınları yoğun ilgi gösterdi.

Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) gelenekselleşen ‘Yarının İş Kadınları Bugünün Gençleri’ sloganıyla 4. kez organize edinen Nisch Restoran’da kahvaltı programında bir araya geldi.

Elde edilecek gelirin üniversiteli kızlar için kullanılacağı etkinliğe; DİKAB Başkanı Nimet Kaçan, İl Sağlık Müdürü ve DİKAB Denetim Kurulu Üyesi Berna Öztürk, Denizli Radyo Televizyon ve Yayıncılık Ticaret A.Ş.​ Yönetim Kurulu Başkanı ve DİKAB Genel Sekreteri Semra Akça Acar, Turkuaz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve DİKAB Başkan Yardımcısı Ayşen Zeybekci ve üyeler katıldı.

“GENÇ KIZLARIMIZIN EĞİTİMİNE KATKI KOYMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİK"

Organizasyonda konuşan DİKAB Başkanı Nimet Kaçan; “Dernek olarak iş kadınlarının ekonomik ve sosyal yaşamdaki etkisini arttıracak çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçiriyoruz. Bu yıl etkinliğimizin dördüncüsünü düzenliyoruz. Bugün kızlarımızın eğitimine katkı koymak için bir araya geldik. Daha önce 60 üniversiteli kız öğrenciye burs olarak destek sağlamıştık. Desteğiniz için tüm katılımcılarımıza ve stant açan firmalarımıza teşekkür ediyorum. Bu etkinlikte elde edeceğimiz gelir genç kızlarımızın hedeflerine ulaşmalarına küçük bir katkı koyacaktır” şeklinde konuştu.

“DİKAB’LA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE 'PEMBE ŞEHİR' PROJESİ YAPTIK"

İl Sağlık Müdürü ve DİKAB Denetim Kurulu Üyesi Uz. Dr. Berna Öztürk; “Geçmişe şöyle bir baktığımızda biz DİKAB’ı 2014 yılının son aylarında kurmuştuk, zaman gerçekten çabuk geçiyor. Çok güzel bir aile DİKAB ailesi. Biz pandemi öncesinde de kahvaltılar yaptık hep çocuklarımızı okutabilmek için genç kızlarımıza nefes olmak için. Dernek olarak gerçekten güzel projelere imza atıyoruz, kurucumuz Sayın Milletvekilimiz Nilgün Ök ve Ayşen Zeybekci Hanımefendi ile yıllar önce kurulmuş bir dernek olarak gerçekten güzel işler yaptığımızı düşünüyorum. İl Sağlık Müdürlüğü olarak biz de DİKAB’la iş birliği içinde bir ‘Pembe Şehir’ projesi yapmıştık ve o projeden de çok güzel kazanımlar elde ettik. Bugün Denizli bir Pembe TIR’a sahip henüz çok basına da duyurmadık ama Pembe TIR’ımızı DİKAB’ın bu projesi sayesinde elde ettik. Biz ‘Pembe Şehir’ projesini bundan yaklaşık 3 yıl kadar önce yapmıştık o zamanlar Nilgün Ök Vekilim DİKAB Başkanı’ydı, dedik ki; ‘Denizli’de kanser taraması yapılmamış hiçbir kadın kalmasın.’ Ardından hedef nüfusumuzdaki bütün kadınlara meme kanseri yönünden taramalar yapmayı planladık ve o yıl yaptığımız çalışmayla meme kanseri taramasında Türkiye birincisi olduk, en yüksek hedef nüfusa ulaştık. Yine pembe TIR’ımızla yollara çıkıyoruz, bu proje DİKAB’la Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortak projesidir ve gerçekten Denizli’deki kadınlara dokunmuştur. Hedefimiz güçlü genç kadınlar yetiştirmek. Üniversite hayatlarının güzel geçmesini, onlara destek olmayı istiyoruz. Sadece üniversite hayatı değil mezun olduktan sonra üyelerimiz tarafından onları iş sahibi yapmaya çalışıyoruz. Bu kahvaltıdan elde ettiğimiz gelir gerçekten pek çok genç kızımızın okumasına, üniversite hayatının devam etmesine vesile olacak” ifadelerini kullandı.

“GENÇLERİMİZ BİZİM GELECEĞİMİZ"

Denizli Radyo Televizyon ve Yayıncılık Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve DİKAB Genel Sekreteri Semra Akça Acar; “Bu etkinliğin sosyal sorumluluk gereği yapıldığını düşünüyorum. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, onlara imkan sağlamak güzel bir duygu. Tüm bayan arkadaşlarla bir arada olmak da güzel bir duygu. Katkımız olması adına sevinçliyiz. İyi ki buradalar, iyi ki buradasınız” dedi.

“GÜÇLENEREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ"

 Turkuaz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı ve DİKAB Başkan Yardımcısı Ayşen Zeybekci; “Derneğimiz Aralık 2014’te kuruldu. Vekilimiz Nilgün Hanım ve iş kadını arkadaşlarımızla birlikte aralıkta çıktığımız bu yolda çok güzel mesafeler kat ettik, çok şükür. İlk kuruluş amacımız; iş kadınlarını bir araya getirip onlarla birlikte bir dayanışma sergilemek, onların gelişmesine, ilerlemesine ekonomide daha sağlam yer edinmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerini yürütmekti. Geldiğimiz noktada da oldukça genç girişimcilerle birlikte güçlenerek hızlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz, bunu yaparken tabii kadın duyarlılığını da es geçmemek gerektiğini düşündük, annelik çok başka bir şey, konumunuz, pozisyonunuz ne olursa olsun, mevkiiniz ne olursa olsun, annelik içgüdüsüyle kız öğrencilerimizi unutmadık. Geleneksel olarak yaptığımız kahvaltımıza pandemi nedeniyle maalesef ara vermek zorunda kalmıştık ama biz onlara kahvaltı olmasa da kendi bütçemizden burslarımızı vermeye devam etmiştik. Bu süreçte bize ‘Kahvaltı yapmayacak mısınız?, burs vermiyor musunuz?’ diye soranlar olunca, bu yıl oldukça üstün tedbirler alarak yine pandemiyi dikkate alarak bunları göz ardı etmeyerek kahvaltımızı yapmaya karar verdik. Oldukça güzel katılımla da bugün kız öğrencilerimize burs vermek isteyenlerle bir araya geldik ”diye konuştu. Ayrıca etkinliğin sonunda yeni katılım sağlayan üyelere üyelik beratı verildi. Üyeler son olarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER