Denizli’nin merakla beklediği Muhammet Subaşıoğlu’nun dev projesi Merkez Kütüphane’de sona doğru geri sayım başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından yapımında sona gelinen Merkez Kütüphane’de açılış için geri sayım başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Denizlili hemşerilerimizin merakla beklediği, vizyon projelerimiz arasında yer alan Merkez Kütüphanemizin açılışı için geri sayım başladı. Hemşerilerimizin yaşadığı heyecanı ve mutluluğu biz de yaşıyoruz” dedi. Subaşıoğlu’nun en çok önemsediği projesi olan Merkez Kütüphane; büyük bölümünün cam kaplama olması, merdivenleri ve özel mimarisi ile adeta Singapur’daki ünlü “Bishan Halk Kütüphanesi” ile Dok Library gibi kütüphanelere benziyor. Merkez Kütüphane mimari ve kullanalım özellikleri ile dünyanın ünlü kütüphaneleri ile yarışacak bir eser olacak.

Denizli’nin merakla beklediği Muhammet Subaşıoğlu’nun dev projesi Merkez Kütüphane’de sona doğru geri sayım başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan ve ‘Sign Of The City Awards’ organizasyonunda ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ dalında ‘Jüri Özel Ödülü’nün sahibi Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphane’nin yapım çalışmalarında sona gelindi. Açılış için geri sayım başladı. Denizli’yi heyecanlandıran kütüphane içerisinde kitap kaydı ve dizimi de tüm hızıyla devam ederken iç dizaynının da çalışmaları sürüyor. Merakla beklenen tam donanımlı kütüphane, kitap kokusunu Denizlililere en derinden hissettirecek.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkez Kütüphane ile ilgili müjdeyi verdi, “Açılışa hazırlanıyoruz” dedi. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemize kazandırdığımız vizyon projelerimizin açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Bilindiği üzere geçtiğimiz yılı, yani 2018’i ‘Açılışlar yılı’ olarak ilan etmiştik. Buna göre de Şubat ayında Bereketler Toplantı ve Sergi Salonumuzla açılışımızı başlattık. Sonrasında ise baştan aşağı yenilediğimiz doğa harikamız Ornaz Vadisi’nin açılışını yaptık. Açılışlarımıza ara vermeden 3 gün sonra da Aybüke Yalçın Yürüyüş Yolumuzu hemşerilerimizle birlikte hizmete sunduk. Açılışını yaptık. Merkezefendimizin parlayan yıldızı Kültür Merkezimiz ve Nikâh Sarayımızın da açılışını yine 2018 yılı içinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Eylül ayında da eğitimde devrim niteliği taşıyan Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuzu eğitim camiamıza kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. Sene biterken de engelli bireylerimiz adına çok önemli bir projemiz olan ‘Engelsiz Yaşam Akademisi’nin açılışını yaptık. Şimdi sırada Merkez Kütüphanemiz var. Bu projemiz Denizlili hemşerilerimiz gibi bizi de çok heyecanlandırıyor. İnşallah Merkez Kütüphanemizi en kısa sürede açmayı planlıyoruz. Geri sayıma başladık diyebiliriz. Son detaylarımız kaldı. Kitap dizimi ve iç dizaynları yapılıyor. Tüm bunlarla ve diğer projelerimizle Merkezefendimiz bir marka oldu. Marka ilçemiz Merkezefendi’yi daha da ileriye taşıyacağız” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221