“DENİZLİ’NİN PASVAK’A, PASVAK’IN DENİZLİ’YE İHTİYACI VAR”

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı’nın (PASVAK), hizmet alanını daha da genişletmek üzere Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne kazandırdığı Merkezefendi İlçesi PASVAK Sosyal Kültürel Tesis Alanı’nda kaba inşaata gelindi.

“DENİZLİ’NİN PASVAK’A, PASVAK’IN DENİZLİ’YE İHTİYACI VAR”

Denizlili hayırseverlere çağrıda bulunan PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Çıralı; “Hayırseverlerimizin katkısına göre binamız ilerleyecek. Denizli’nin PASVAK’a, PASVAK’ın Denizli’ye ihtiyacı var” dedi. Denizli’de bin 200 ihtiyaç sahibine 365 gün boyunca günde 2 kez yemek yardımı ulaştıran Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK), hizmet alanını daha da genişletmek amacıyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne Merkezefendi İlçesi PASVAK Sosyal Kültürel Tesis Alanı kazandırmak için kolları sıvadı.

2018 yılı Nisan ayında yapımına başlanan ve maliyetinin tamamı hayırseverlerin destekleriyle karşılanan tesiste kaba inşaata gelindi. Proje hakkında bilgi veren PASVAK Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Çıralı; tesisin tamamlanabilmesi için Denizli’deki hayırseverlere çağrıda bulundu.

Çıralı; “Denizli’deki mahallelerin çoğuna ulaşamıyoruz. Amacımız her mahalleye ulaşabilmek. İhtiyaç sahiplerinin yanında olmak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda ilk olarak 9 bin metrekarelik imar parseli kazandırdık. İmar parselimize yeni aşevi projesi yaptırdık. 12 bin metrekarelik her türlü ihtiyacımızı görebilecek yeni projeyle çıkalım, bu kalıcı eserimiz yıllarca hizmet sunsun istedik.

Projede; ticari olarak hizmet verecek bin 200 kişilik bir salonumuz olacak. Bu salondan gelecek gelirle PASVAK faaliyetlerini daha aktif halde yürütebilecek. Tesisimizde bir de yemekhanemiz olacak. Yemekhanemizi faaliyete geçirdiğimizde, günlük adak kesimlerimizle, yemeklerimizle daha kaliteli bir hizmet sağlayacağız. Projemizde; toplantı salonumuz, konferans ve eğitim salonumuz, kafeteryamız da yer alıyor” dedi.

“BİR TUĞLA DA SİZİN KATKINIZ OLSUN”
Projeye katkıda bulunan hayırseverleri isimlerinin yer aldığı bir panoyla onurlandırılacağını belirten Çıralı; “Projede bir tuğla da sizin katkınız olsun. Bin 500 TL destek veren hayırseverlerimizin ismi yeni binamızın bir köşesinde yaşatılacak.

Projemizde yer alan kasaphane, yemekhane, dinlenme odaları, sunum odaları gibi alanlara hayırseverlerimizin isimlerini vereceğiz. Onları bu şekilde onurlandırmak istiyoruz.  Tesisimize destek sağlamak isteyenler bizlere 0258 266 28 48’i arayarak ulaşabilirler” diye konuştu.

“DENİZLİ’NİN PASVAK’A, PASVAK’IN DENİZLİ’YE İHTİYACI VAR”
Denizli’deki hayırseverlere çağrıda bulunan Çıralı, şunları söyledi: “Bu dev projede kaba inşaatı bitirip soluklanmak istiyoruz. Maddi katkılarımız son noktasına gelmek üzere. Hayırseverlerimizin katkısına göre binamız ilerleyecektir. Biz Denizli halkına güveniyoruz. Bugüne kadar herkes PASVAK’ın yanında oldu. Önümüzdeki Ramazan ayında iftar yemeklerinin açılışını orada yapmak istiyoruz. Denizli’nin PASVAK’a, PASVAK’ın Denizli’ye ihtiyacı var.”

“DAHA FAZLA İNSANA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ”
PASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ise vakfın çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak için var olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Kazdağlı; “PASVAK olarak büyük ölçüde Pamukkale Belediyesi sınırları içinde hizmet veriyoruz. 365 gün 2 öğün sıcak yemek götürmek kolay bir iş değil. Sürekli olarak malzemesinin sağlanması lazım.

Pişirilmesi ve uygun şartlarda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gerekiyor. Bin 200 kişiye 4 araçla hizmet götürüyoruz. Bu işi de yıllardır başarıyla yürütüyoruz. Bu sebeple halkımızdan, hayırseverlerimizden büyük bir ilgi görmekteyiz. Bu ilgi bizim sorumluluğumuzu giderek arttırdı ve daha fazla insana ulaşma ihtiyacını doğurdu. Yönetim Kurulu olarak tesisimizin yeterli olmadığı kanaatine vardık. Yeni ve daha büyük bir tesis projesiyle yola çıktık. PASVAK olarak komşusu açken tok yatandan değiliz anlayışıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER