DENİZLİ'NİN 'SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASLARI' ANKARA'DA TANITILDI

DENİZLİ'NİN 'SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASLARI' ANKARA'DA TANITILDI
Türkiye’nin somut olmayan kültürel değerlerinin tanıtıldığı ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Tanıtım Günleri’ Ankara’da yapıldı. Denizli Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi Genel Sekreteri Murat Urhan Koordinatörlüğünde zengin bir kadroyla katılan Denizli, etkinliğin ilgi odağı oldu.
Türkiye’nin somut olmayan kültürel değerlerinin tanıtıldığı ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Tanıtım Günleri’ Ankara’da yapıldı. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe; Denizli, Denizli Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi Genel Sekreteri Murat Urhan Koordinatörlüğünde zengin bir kadroyla katıldı. 4 gün süren etkinlik süresince her ziyaretçiyle özel olarak ilgilenildi ve Denizli’yi anlatan kitapçıklar dağıtıldı.
Denizli Somut Olmayan Kültürel Miraslarını ve Denizli’yi 4 gün boyunca etkinliğe gelen katılımcılara; 3 sahne gösterisi ve kendine ayrılan alanda Denizli’nin kültürel miraslarını tanıtıldı. Sahne gösterilerinde çok ilgi gören Denizli, en aktif İl statüsüne sahip oldu. Yapılan etkinliklerle Denizli, ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Tanıtım Günleri’nin ilgi odağı oldu. Halime Özke, Ozan Nihat, Hurşit Türkay’ın yer aldığı etkinlikte; Denizli’nin yarenlik geleneği, sudan koyun geçirme, Denizli keşkeği, bardakçılık ve çömlekçilik, Zeybeklik geleneklerinin tanıtımı yapıldı. 

HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER