Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 51.01

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 19-25 Haziran’da her 100 bin kişide görülen kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan haritaya göre; Denizli’nin haftalık vaka sayısı yüz binde 51,01 oldu.

Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 51.01

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Haziran tarihleri arasındaki haftalık toplam vaka sayılarını gösteren insidans haritasını paylaştı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca; “İnsidans haritamızın güncel şekli, illerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteriyor. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım” dedi.

“Vaka sayılarının azalması, cesaretimizi artırıyor”

Vaka sayısının en çok azaldığı illeri de paylaşan Bakan Koca, şu ifadelere yer verdi: “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Bolu, Kastamonu, Muş, Yozgat ve Tokat. Vaka sayılarının azalması normalleşme cesaretimizi artırıyor. Aşı ile endişeden kurtulacağız. Aşımızı yaptıralım.” Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre; Denizli’nin vaka sayısı yüz binde 51,01 oldu. Geçtiğimiz hafta paylaşılan haritada kentin vaka sayısı yüz binde 50.53 olarak açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER