DENİZLİ’NİN VEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDI

Denizli’yi 27. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edecek CHP, İYİ Parti ve AK Partili milletvekilleri mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Necla Akkuş’tan ve yönetim kurulu üyelerinden aldı.

DENİZLİ’NİN VEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDI

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Denizli’yi temsil edecek 8 milletvekilinin isimleri netleşti. AK Parti’den; Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, CHP’den Güzlizar Biçer Karaca, Kazım Arslan ve Haşim Teoman Sancar, İYİ Parti’den ise Yasin Öztürk milletvekilliğini alan isimler olmuştu. Denizli Milletvekilleri, mazbatalarını Denizli Adliyesi’nde İl Seçim Kurulu Başkanı Necla Akkuş ile kurul üyeleri Halil Ortaköy ve Kamil Bağbozan'dan aldı. Milletvekilleri mazbatalarını almalarının ardından tebrikleri kabul etti.

“BİR SEÇİM BİTTİ, BİR SEÇİME BAŞLAYACAĞIZ”
Mazbata törenine dair açıklamalarda bulunan CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba; “Bir seçim bitti, bir seçime başlayacağız. Mazbatalarımızı aldık. Ben inanıyorum ki ülkenin sorunlarıyla ilgili Milletvekillerimizin hepsi önümüzdeki günlerden itibaren yine Meclis’te hak, hukuk, adalet, dış politika, toplumsal barış konularıyla ilgili CHP’nin üzerine düşen bütün görevleri layıkıyla yerine getirecektir. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

“DENİZLİ’YE HİZMET VERMEK İÇİN HEYECANLANIYORUM”
CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar ise; “Denizlimiz bize bu önemli görevi verdi. Göreve layık bir şekilde,  24 saat milletimizin ve memleketimizin huzuru ve mutluluğu hak, hukuk ve adalet mücadelesi için koşacağız. Allah bize enerji ve heyecan versin. Denizli’ye hizmet vermek için heyecanlanıyorum” ifadelerini kullandı.

“BU MAZBATADA MÜCADELE EDEN YURTTAŞLARIMIZIN EMEĞİ VAR”
Bugüne kadar CHP'nin milletvekili adayı olarak mücadele verdiklerini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; "Artık bu saatten sonra Denizli'nin milletvekili olarak bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte tüm yurttaşlarımızın sorunlarının mücadelesi için Parlamento'da görev alacağız. Bu mazbatada alanda çalışanların, mücadele eden tüm yurttaşlarımızın emeği var. Bu mücadelede bizimle mücadele ortağı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ”
CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, seçim döneminde hızlı bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Denizli'den beklediğimizin altında da olsa üçüncü milletvekilimizi çıkarma başarısını gösterdik. Denizlimiz, ülkemiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağımıza inanıyorum" dedi.

“DENİZLİMİZİN SORUNLARINI TAKİP EDECEĞİM”
Mazbatasını alan ve İYİ Parti’den Denizli’nin tek milletvekili olan Yasin Öztürk şunları söyledi:  “Devletimize, Denizlimize ve milletimize hayırlı olsun. Meclis’te Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmek için elimden gelen bütün gayreti göstereceğim. Denizlimizin gerek lokal gerek genel sorunlarını takip edeceğim, kamuoyuyla paylaşacağım ve Meclis’te gündeme getireceğim. “

“DENİZLİLİLER HİÇ ŞÜPHE ETMESİN”
“Denizlililer hiç şüphe etmesin. Kendilerini en iyi şekilde temsil edecek bir vekilleri var artık” diyen İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün sözlerine şöyle devam etti: “Denizli’nin bütün sorunlarını bilen ve sorunların çözümü için elinden geleni yapacak vekilimizi Meclis’e gönderiyoruz. Denizlimize, vatana, millete hayırlı olsun.”

“GÖREVİMİ HAK ETMEYE ÇALIŞACAĞIM”
Mazbatalarını almaya İl Teşkilatı, Gençlik ve Kadın Kolları üyeleriyle birlikte gelen AK Partili vekiller de duygu ve düşüncelerini basın mensuplarıyla paylaştı. AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız; “Ben ülkemle tekrar gurur duydum. Görevimi hak etmeye çalışacağım. Önemli olan seçimden sonra ne yapacağımızdır. İnşallah bu ülkenin bize verdiklerini bizde misliyle geri iade etmeye çalışacağız. Herkesi kutluyorum” dedi.

“YENİ YÖNETİM SİSTEMİNİN ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”
AK Parti’den yeniden milletvekili seçilen Şahin Tin ise; “Yeni bir dönem başlıyor. Artık eski dönemin kapandığı ve Başkanlık sistemiyle yönetilecek bir Türkiye’ye doğru adım atmış bulunmaktayız.  Her iki dönemde de görev yapmış bir Milletvekili olarak gururlu ve onurluyuz. Yeni yönetim sisteminin ülkemize de hayırlar getireceğini düşünüyorum. Bu güzel görevi, emaneti en iyi şekilde taşıyıp sonuna kadar götürmeyi diliyorum. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

“DENİZLİMİZE HİZMET EDECEĞİMİZ GÜNLER VAR”
“Onlar artık sadece AK Parti’nin değil bütün Denizli’deki hemşerilerimizin vekilleri” diyen AK Parti İl Başkanı Necip Filiz şunları aktardı: “Vekillerimiz Denizli sorunlarıyla ilgilenecekler. Ben bu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Onlarla beraber olan gece gündüz yalnız bırakmayan teşkilatımıza da çok teşekkür ediyorum. Denizlimize hizmet edeceğimiz günler var. Durmak yok, yola devam diyorum.”

“LİDER KONUMUNDA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE GÖRECEĞİZ”
24 Haziran seçimlerinde Denizli’de sıkı bir seçim kampanyası gerçekleştirdiklerini vurgulayan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök; “Türkiye Cumhurbaşkanlığı Başkanlık sisteminde ‘Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Denizlimiz de bu noktada kararını verdi. Denizli’den de AK Parti birinci parti olarak çıktı. Denizlide çok sıkı bir seçim kampanyası gerçekleştirdik. Artık yeni bir Türkiye bizi bekliyor. Bundan sonraki süreçte hızlı gelişen ekonomisiyle lider konumunda güçlü bir Türkiye göreceğiz. Denizlimiz için birlik olarak da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“24 HAZİRAN 142 YILLIK TÜRK DEMOKRASİ TARİHİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİYDİ”
Denizli’de AK Parti’den ikinci kez milletvekili seçilen MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan; “142 yıllık Türk demokrasi tarihinin en güzel örneklerinden birini 24 Haziran seçimlerinde yaşadık. Barış içerisinde seçim sürecinin tamamlanmasını sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte ülkemizin, milletimizin ve gönül coğrafyamızın istikrar ve büyümeyle birlikte, güven ortamında, ileri teknoloji üreten refah bir yer olması ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma noktasında çaba büyük bir azim ve kararlılığın ortaya çıkacağı bir döneme girdik” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER