Denizlispor Başkanı Çetin'i hastanelik ettiler

Yukatel Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin’in Fethiye’de yaşadığı saldırıdan sonra özel bir Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili Denizlispor Kulübü’nden de açıklama yapıldı.

Denizlispor Başkanı Çetin'i hastanelik ettiler

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Yukatel Denizlispor'un kulüp başkanı Ali Çetin ile Muğla'nın Fethiye ilçesindeki bir restoranın görevlileri arasında "rezervasyon" tartışması çıktı, olaya müdahale eden polis ekipleriyle yaşanan arbede sonrası taraflar birbirinden şikayetçi oldu.

İddiaya göre, eşi, iki oğlu ve aile yakınlarıyla birlikte 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü akşam saat 19:00 sularında Fethiye'deki bir restorana giden Ali Çetin ile restoranın işletmecisi ve garsonlar arasında "rezervasyon" nedeniyle tartışma yaşandı.

Olaya sonradan müdahale eden polis ekipleri ile Çetin arasında yaşanan kısa süreli arbede sonrası ise taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.

Restoran işletmecisi ve garsonların ifadelerinin ise olayın görgü tanığı olarak alındığı, bu kişilerin herhangi bir şikayetlerinin bulunmadığı öğrenildi.

BAŞKAN ÇETİN, DENİZLİ’DE TEDAVİYE ALINDI

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin’in Fethiye’de yaşadığı saldırıdan sonra Denizli Cerrahi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olayla ilgili Denizlispor Kulübü’nden de açıklama yapıldı. Açıklamada Fethiye’de ailesiyle bir restoran da yemek yemek isteyen Başkan Ali Çetin’in önce mekan sahipleri daha sonra olaya müdahale eden polislerin saldırısına uğradığı öne sürüldü. Denizlispor Kulübü 15 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 03:47’de yaptığı basın açıklamasında Kulüp Başkanı Ali Çetin’in Fethiye’de saldırıya uğradığını belirtildi. Olay sırasında Başkan Ali Çetin’e biber gazı ile müdahale edildiği, Çetin ve Ailesi’ne küfür edildiği belirtildi. Başkan Ali Çetin, olaya dahil olan herkesten şikayetçi olurken, polisin Çetin’in ve ailesinin telefonlarına el koyduğu ve görüntü içeriklerini silmeye çalıştığı ileri sürüldü.

İddiaya göre polisler, Ali Çetin, arkadaşları ve ailesinin üzerine önce biber gazı sıktılar. Denizlihaber.com’um haberine göre Başkan Ali Çetin; “Ben kulüp başkanıyım yarından sonra maçım var, bakanlar ve çok sayıda bürokrat bu maça katılacak. Asıl hakaret ve küfürleri edenlerin emniyet güçleri olmasına rağmen Fethiye basınında gündem yaratmaya çalışılarak tersi olmuş gibi beyanlar vermişlerdir. Ancak tüm ifadeler verildi ve olaya müdahil olan polis memurlarından şikayetçi oldum. Zaten kamera kayıtları da var. Olayın ne olduğu orada da bellidir” dedi.

“FETHİYE MEDYASI TAM TERSİNİ YAZDI

Diğer yandan Fethiye’deki yerel yayın siteleri de olaya ilişkin görsel ve haberlere yer verdiler. haber48. com. tr haber sitesi olayın tarihi Balık Pazarı’nda akşam saat 19:00 sıralarında gerçekleştiğini duyururken suçlamaların odağına Denizlispor Başkanı Başkan Ali Çetin’i yerleştirdi. Yazıda olay çıkaran kişinin Ali Çetin olduğu iddiası yer aldı ve polisin silahını almaya çalışmakla, tehdit ve küfürle suçlandı. Olay sırasında ters kelepçe takılan ve yüzü ne biber gazı sıkılan Başkan Ali Çetin ve beraberindekiler işlemlerinin tamamlanmasının ardından Denizli’ye geldi. Başkan ve ailesi özel bir hastanede tedavi altına alındı. Denizlispor Başkanı Ali Çetin olaya adı karışan mekan sahipleri ve polislerden şikayetçi oldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet oğuz
ahmet oğuz - 7 ay Önce

bir gurbette Denizli li olarak bunun bir vahşet ve kasıtlı saldırı olduğunu düşünüyorum.Lütfen aydınlatılsın.

Ali Humbul
Ali Humbul - 7 ay Önce

geçmiş olsun rabbim allahım acil şifalar versin

SIRADAKİ HABER