Denizli’ye 3 yer altı barajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 150 yer altı barajının 3’ü Denizli’ye yapılacak. Bozkurt’ta yapılması planlanan yer aldı barajlarının ihale izni, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı.

Denizli’ye 3 yer altı barajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Ocak 2021’de Vahdettin Köşkü'nden, Diyarbakır-Silvan Barajı Gövde Dolgu Çalışması Tamamlanması Merasimi ile Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katılmıştı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karşı karşıya bulunduğumuz durum, bizi alternatif su depolama yöntemleri arayışına itmektedir. Bu çerçevede yeraltı barajları üzerinde duruyoruz. Esasen insanlığın kadim çağlardan beri uyguladığı bu yöntem, kuraklık tehdidiyle birlikte yeniden ön plana çıkmıştır. Biz de ülkemizi bu imkandan en ileri düzeyde faydalandırmak için hızla harekete geçtik. Halen devam eden çalışmalarla 2023 yılına kadar 150 yeraltı barajını tamamlamayı hedefliyoruz” demişti.

BAKANLIK İHALE İZNİNİ ONAYLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 150 yer altı barajının 3 tanesi Denizli’de yapılacak. Bozkurt’ta yapılması planlanan yer aldı barajlarının ihale izni, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da onaylandı. AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Denizlimize müjde. Aşağıdaki projelerimizin ihale izinleri onaylandı: 400 dönüm alanı sulayacak Denizli-Bozkurt Cumalı Yeraltı Barajı Projesi, 400 dönüm alanı sulayacak Denizli-Bozkurt İnceler Emirçayı Yeraltı Barajı Proje Yapımı, 562 dönüm alanı sulayacak Denizli-Bozkurt Emirçay İnceler Göleti ve Sulaması İkmali. Şehrimize, çiftçilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

MİLLETVEKİLİ YILDIZ, BÖLGEDE İNCELEME YAPTI

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, yer altı barajı yapılaması planlanan arazide incelemelerde bulundu. Milletvekili Yıldız; “Denizlimize, Hambatımıza, İncelerimize ve tüm çiftçi kardeşlerimize hayırlı olsun inşallah” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER