Denizli’ye 4 okul kazandıran Erikoğlu ailesi, Vefa Gecesi'nde anıldı

Yaptıkları bağışlarla Denizli’ye 4 okul kazandıran eğitim aşığı Saadet ve Nuri Erikoğlu için gecesi düzenlendi. Anma gecesinde Denizli Valisi Hasan Karahan, Erikoğlu ailesine katkılarından dolayı plaket takdim etti. Saadet Erikoğlu

Denizli’ye 4 okul kazandıran Erikoğlu ailesi, Vefa Gecesi'nde anıldı

Denizli eğitimine kazandırdıkları okullar ile büyük katkıda bulunan ve yaptıkları bağışlarla Denizli’ye Erbakır Fen Lisesi, Ahmet Nuri Erikoğlu İlkokulu- Ortaokulu, Saadet Erikoğlu İlkokulu ve Hüseyin Erikoğlu Anaokulu’nu kazandıran Saadet ve Nuri Erikoğlu için gecesi düzenlendi. Programa; Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Şubaşıoğlu, Erikoğlu ailesi, okul müdürleri ve davetliler katıldı. Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Bugünleri bize yaşatan merhum Saadet Teyzemiz ve Nuri Amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Evlatlarına uzun ömürler diliyorum. Erikoğlu ailesi milli eğitim camiasının her zaman medarı iftiharı olmuştur. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. İlimizde eğitim-öğretim çıtasının yüksek ve başarılı olmasının yegâne temeli bugün burada olan hayırseverlerimizdir. Sayın Erikoğlu ailesinin nezdinde tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

“HAYIRSEVERLİK NASİP İŞİDİR”

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Hayırseverlerimize teşekkür anlamında vefa gecesi yapmayı düşündük. Davetimize icap ederek bizi onurlandıran Erikoğlu ailesine tekrar teşekkür ediyorum. Hayırseverlik nasip işidir. İlimizde çok sayıda hayırseverimiz var. Erikoğlu ailesi ilimize 4 okul kazandırmıştır. Biz bu sayının katlanarak artacağına inanıyoruz. Bizler de hayırseverlerimizle birlikte bu güzel hizmetleri milletimiz için gençlerimiz ve gelecek nesillerimize aktarmaya çalışıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından Denizli Valisi Hasan Karahan, Erikoğlu ailesine katkılarından dolayı plaket verdi.

MEHMET ÜNLER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211