DENİZLİ'YE ÇOK YAKIŞACAK

DENİZLİ'YE ÇOK YAKIŞACAK

Denizli Büyükşehir Belediyesi kentin sosyal ve kültürel hayatına yeni bir nefes getirecek "Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi" projesini tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlililerin kültür, sanat ve sporu bir arada yaşayabilecekleri güzel bir ortama daha kavuştuğunu söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Caddesi'ndeki eski Vali Konağı’nın bulunduğu alanda başladığı ve kentin sosyal ve kültürel hayatına yeni bir nefes getirecek; Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi projesini tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, peyzaj düzenlemesi yapılan merkezde incelemede bulundu. Başkan Zolan'a Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Ali Aydın ile daire başkanları eşlik etti. Başkan Osman Zolan, eski Vali Konağı’nın bulunduğu alanı Büyükşehir Belediyesi’ne kazandırdıklarını hatırlatarak, bölgede vatandaşların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını giderebileceği bir alan olmasını istediklerini söyledi.

“EL SANATLARI ATÖLYELERİ OLUŞTURULDU”
Başkan Osman Zolan, "Burada özellikle emeklilerimize, hanım kardeşlerimize ve gençlerimize yönelik bir merkez oluşturduk. Emeklilerimizin gazetelerini, kitaplarını okuyabileceği, bilgisayar kullanabilecekleri aynı zamanda sohbet ve söyleşilerin yapılabileceği bir bölümümüz var. Aynı zamanda herkese hitap eden, ihtiyaçların giderileceği bir kafeterya alanımız var. Gençlerimiz ve hanım kardeşlerimizin spor yapabileceği geniş alanlar tasarlandı. El sanatları atölyeleri ile de merkezimizde sanat, spor ve kültürün var olacağı mekanlar oluşturduk” dedi.

“KISA ZAMANDA HİZMETE AÇILACAK”
Vatandaşların dilediği şekilde Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nden yararlanabileceğine dikkati çeken Başkan Osman Zolan, “Vatandaşlarımız, burada istedikleri aktiviteyi ya da diledikleri sporu yapabilecekleri gibi dostlarıyla buluşup sohbet edip, keyifli vakit geçirebilir. Kahvehane seçeneği dışında bir mekan olarak düşünülen merkezimizde bir çalışma gerçekleştirdik. İnşallah en kısa zamanda vatandaşımızın kullanımına açmayı planlıyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımızın çay içip sohbet edebileceği, nezih bir ortam oluşturmak için canla başla çalıştık. Şimdiden Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

7'DEN 70'E HER YAŞTAN VATANDAŞA HİTAP EDECEK
Bölgede yeni bir cazibe merkezi haline gelecek Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi, 7'den 70'e her yaştan vatandaşa hitap edecek. 4 bin 221 metrekare alana kurulan tesiste 2 kafeterya, 1'i pilates salonu olmak üzere toplam 2 adet spor salonu yer alıyor. El becerilerinin yapılacağı ve sergileneceği 4 adet atölye de projenin içerisinde bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER