DENİZLİ'YE GÜÇ KATACAKLAR!

 DENİZLİ'YE GÜÇ KATACAKLAR!

Saray Mimari Sistemleri ve Aluminans Alüminyum Cam Sanayi Tic. A.Ş.  işbirliği yaparak Denizli’ye yatırım sağladı. İki önemli firmanın işbirliği ise düzenlenen lansmanla sektör temsilcilerine tanıtıldı.

Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 200’üncü sırada yer alan, ihracatta sektöründe lider işletmelerden biri olan ve 40’a yakın ülkeye ihracat yapan Saray Mimari Sistemler, Aluminans Cam Sanayi işbirliği, Anemon Otelde düzenlenen lansman gecesinde sektör temsilcilerine tanıtıldı. Lansmana; Saray Mimari Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraylı, Saray Alüminyum Yatırım ve Finans Danışmanı Mustafa Köprülü, Saray Alüminyum Satış ve Pazarlama Müdürü Cafer Efil, Aluminans Alüminyum Cam Sanayi Genel Koordinatörü Rüştü Harktı başta olmak üzere çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

“6 BİN METREKARELİK ALAN YAPILDI”
Lansmanının açılış konuşmasını Saray Mimari Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraylı yaptı. Saraylı;  “40 yıla yakında bir zamandır sektörde faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 200’üncü sıradayız. İhracatta sektör lideriyiz. 40’a yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Denizli’de hayata geçirdiğimiz yeni yatırım için buradayız. Alüminyum sektörüne bir heyecan, güç ve değişiklik katmak, fark oluşturmak amacıyla il ortağımız Aluminans Alüminyum Cam Sanayi işbirliği ile Denizli’de 6 bin metrekare alanda ciddi bir yatırım yaptık. Umarım başarılı oluruz” dedi.

HEDEF BÜYÜK
“İstanbul’da ürettiğimiz ürünleri Denizli’ye getirip burada stoklayarak Denizli’de sektörün tüm ihtiyacını giderme yoluna gidiyoruz” diyen Saraylı, “Akçeşme Mahallesi Zafer Caddesi’nde tüm ihtiyaçların giderileceği bir yapı market hayata geçirdik. Alüminyum profil, aksesuar gibi sektörleri ile ilgili neye ihtiyaçları varsa buraya gelip temin edebilecekler. Sektörde lider firmalardan bir tanesiyiz. Her zaman da iddialı olmak zorundayız. Geçmiş yıllarda Denizli pazarında vardık. Ancak bu kadar güçlü bir yapımız yoktu. ‘Burada öyle bir yapılanmaya gidelim ki liderliğimizi kimseye kaptırmayalım’ dedik. Denizli ve Ege Bölgesi ölçeğinde en iyi, en bilinen ve en çok satış yapan firma olmak istiyoruz. Denizli’ye yatırımlar devam edecek. Böylesine güçlü bir partner olması yatırımlara devam etme anlamında daha iyi oluyor. Aydın, Uşak gibi illerde de hizmet vereceğiz” diye konuştu.

 

“SARAY İLE KLEIDCO DESTEĞİ ÖNEMLİDİR”
Denizli’de bu alanda faaliyet gösteren ilk firmalardan biri olduklarına dikkat çeken Aluminans Alüminans Can Sanayi Ticaret Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Rüştü Harktı ise şunları aktardı: “Kasım ayında kurulan bir firmayız. Saray ile ortaklığımızı oluşturduk.  Çeşitli illerde ve Denizli merkezde 4 ayrı nitelikli projelerimiz devam etmektedir.   2018 yılında bu sektörde Denizli başta olmak üzere çevre illerde ilklerde yer almak istiyoruz. Sektörde deneyimli uzman çalışanlarımız ve daha organize yapımız ile Saray ile KLEIDCO partnerliğinde sektöre daha güçlü bir şekilde yer almış bulunuyoruz” dedi.

“SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEĞİZ”
Denizli’de inşaat ve proje yatırımlarında iş ortaklarıyla birlikte yer almak istediklerini vurgulayan Harktı, “Saray alüminyum, kalite, şekil ve görüntü olarak ürünlerden daha farklı. Bu projelerimizle insanların daha konforlu ortamlarda sorunsuz yaşamamalarını temin etmiş olacağız. Şirketimiz Akçeşme Mahallesi’nde kurulu. İmalat ve depo bölümümüz var. Sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterli ürünümüz mevcut. Aksesuar olarak da sektördeki ihtiyaçları karşılayıp talep olursa imalat yapmayı hedefliyoruz.  İş ortaklarımıza talepleri doğrultusunda proje desteği ile yardımcı olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“KONUT FİYATLARININ ARTIŞINDA DENİZLİ BİRİNCİ SIRADA YER ALDI”
Saray Grup Yönetim Danışmanı Mustafa Köprü ise konuşmasında, “Saray ailesi, ağırlıklı olarak mimari sistemler üzerine çalışan bir aile. Gördüğümüz yüksek binaların dış cepheleri ile ilgilenir. Dış cephesinin penceresi, kaplaması ve görüntüsünü oluşturan tüketicinin o binayı beğenip beğenmemesini doğrudan etkileyecek konulara hizmet eder. Özellikle KLEIDCO ailesi olarak da yüksek binalar, plaza inşaatları, stadyumlar, hastaneler, gibi dış cephe ve kaplamalar konusunda hizmet verir. Mimarlar genel olarak çizerler. Onları hayata geçirenler de Saray ailesinin ürünleridir. Denizli’de 2016 yılının Mart ayı itibari ile konut fiyatlarının artışında Denizli birinci sırada yer aldı. Bu da Denizli’de markalı konutlar güvenliği, havuzu,  çocuklara daha geniş oyun alanları sunan konutlar konusunda çok büyük bir talep oluştuğunu gösteriyor. Bu tip konutları tüketiciye sunmak için belirli ürün grupları ile çalışmak gerekir. Bu da aslında Saray ailesinin sunduğu alüminyum pencere sistemleri, kapı sistemleri ya da uygun cephe sistemleri ile beraber çözümler sunulabiliyor” sözlerine yer verdi.  

 

İBRAHİM ALAYONT- CANSU KARACIK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER