Denizli’ye istinaf mahkemesi kuruldu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, aralarında Denizli’nin de bulunduğu 3 ilde istinaf mahkemesi kurulmasına ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu.

Denizli’ye istinaf mahkemesi kuruldu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, “2016 yılında hayata geçirdiğimiz istinaf mahkemelerine yenilerini ekliyoruz. Denizli, Malatya ve Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemeleri kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi. Resmi Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı kararı ile Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun olumlu görüşü alınarak Denizli, Malatya ve Tekirdağ illerinde istinaf mahkemeleri kuruldu.

2016 YILINDA FAALİYETE GEÇTİ

‘İstinaf mahkemeleri’ olarak bilinen Bölge Adliye Mahkemeleri ve Bölge İdare Mahkemeleri, 2016 yılında faaliyet geçti. Bölge Adliye Mahkemeleri bugüne kadar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Van illerinde kurulmuştu. Denizli, Malatya ve Tekirdağ illerinde kurulan mahkemeler ile Bölge Adliye Mahkemeleri’nin sayıları 18’e çıkmış oldu.

“GAYRETİMİZ SONUÇ VERDİ”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, kararın dünkü Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Milletvekili Şahin Tin, şunları kaydetti: “Denizlimize Bölge Adliye Mahkemesi kurulma kararı Resmî Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Girişim ve gayretimiz sonuç verdi. Beklenen adım atıldı. Artık vatandaşımız adalete hem daha kolay, hem daha hızlı erişecek. Denizlimize hayırlı olsun.” (İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER