Denizli'ye kar yağdı, lastikçilerde yoğunluk oluştu

Denizli’de etkili olan kar yağışıyla beraber kış lastiği taktırmak isteyenler soluğu lastikçilerde aldı. Gün içerisinde yoğunluğun arttığını belirten Delka Otomotiv Satış Müdürü Cavit Gürler; “ 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. Ancak pandemi nedeniyle sürücüler lastikçilere uğrayamadı. Denizli’de sabah saatlerinde etkili olan karla birlikte gecikmeli bir yoğunluk yaşıyoruz” dedi.

Denizli’de etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sürücüleri zor durumda bıraktı.

Kent merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışıyla birlikte araç sahipleri kış lastiği taktırmak için soluğu lastikçilerde aldı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Delka Otomotiv Satış Müdürü Cavit Gürler; “ 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması başlamıştı. Ancak pandemi nedeniyle sürücüler lastikçilere uğrayamadı.  Ancak son günlerde Meteoroloji uyarı yapmıştı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi kar Denizli’de de etkili oldu. Karla birlikte bir yoğunluk yaşıyoruz. Gecikmeli bir yoğunluk yaşıyoruz. İşlemlerimizi randevu usulü yapıyoruz. Servis ustalarımız 45 dakika gibi sürede lastik değişimini yapıyor ”şeklinde konuştu.

KIŞ LASTİĞİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Soğuk iklim gören her yerde kış lastiği kullanılması gerektiğini belirten Gürler; “ Kış lastiği alırken araca uygun olan ebat ölçülerde lastikler seçilmeli. İlk yapılması gereken en asgari şekilde çekerlere iki adet lastik takılması zorunluluğu vardır. Ancak 4 lastik olarak kullanılması daha doğrudur. İstediğiniz bir markayı karar kıldıktan sonra alınması gerekir. Lastiğin üzerinde zemini tutacak özellikler olmalı. Ayrıca lastiğin üzerinde kış lastiği olduğuna dair ibareler olmalıdır. Soğuk iklim gören her yerde kış lastiği kullanılması gerekir. Kış lastiği hayat meselesidir. Takılmazsa hem yolda kalınabilir hem de kazalara sebep olabilir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER