Denizli’ye tahsis edilen 7 ambulans hizmete sunuldu

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen tam donanımlı 7 ambulans Denizli Valiliği önünde düzenlenen törenle; Tavas, Acıpayam, Serinhisar, Baklan, Bekilli, Merkezefendi ve Bozkurt İlçeleri’ne gönderildi.

Denizli’ye tahsis edilen 7 ambulans hizmete sunuldu

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen tam donanımlı 7 ambulans düzenlenen törenle; hizmete girdi.

Denizli Valiliği önünde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve sağlık çalışanları katıldı. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 33 Acil Sağlık İstasyonu’nda 476 sağlık çalışanıyla yürütüldüğünü söyledi.

Öztürk; “2017 yılında 4 yeni ambulans Bakanlığımız tarafından gönderilmişti. 2018 yılında 2 Bakanlığımızdan bir de hayırseverimizden olmak üzere 3 yeni ambulans hizmete girmişti. 2019 yılında da 2 ambulansımızı geçtiğimiz aylarda Çivril’e verdik. Bugün de 7 yeni ambulansla sayımızı 112’ye yükseltiyoruz. Çok şükür ki ilimizde ambulans konusunda çok ciddi bir eksiğimiz kalmadı. Bugün genel olarak baktığımızda 2018 verilerine göre yıllık 88 bin vakaya hizmet vermişiz. Merkezde 4.18 dakika, kırsalda da 12.22 dakika ulaşım süreleriyle oldukça iyi durumdayız. Yeni ambulanslarımızın ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız belasız hızlı bir şekilde fakat güvenli bir şekilde hizmet nasip olsun. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

“DENİZLİ’DE AMBULANS SAYIMIMIZ 112’YE ULAŞTI”

Denizli’nin sağlık konusunda geldiği öneme değinen Vali Hasan Karahan; “Denizli olarak sağlık imkânları anlamında önemli bir konumdayız ve konumumuzu korumada da yeni yapılan yatırımlar önemli bir yer tutuyor. Denizli’de ambulans sayımımız 112’ye ulaştı. Tabi bir de bütün imkânlar en iyi olsa bile bu imkânları kullanmak da çok önemli. 112’de çalışan arkadaşlarımızın özverisi, fedakârlığı başarıyı getiriyor. Ben Sağlık Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlığına kavuşturmak gibi önemli bir görevi üstleniyorlar. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Kazasız belasız çalışsınlar. İlimize ambulanslar hayırlı olsun” diye konuştu. Konuşmalardan sonra ambulansların anahtarları ambulansta görevli 112 çalışanlarına teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER