DENİZLİ'YE ÜNLÜ YAĞACAK

DENİZLİ'YE ÜNLÜ YAĞACAK

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından bu sene 6’ncısı düzenlenecek olan Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın final gecesi; 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Pamukkale Colossae Thermal Otel’de gerçekleştirilecek. Ünlü isimlerin yer alacağı final gecesi, DRT Denizli ekranlarından naklen izlenebilecek.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından bu sene 6’ncısı düzenlenecek olan Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nın finalinde geri sayım başladı. Yarışmanın final gecesi; 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Pamukkale Colossae Thermal Otel’de gerçekleştirilecek. 20.00’de başlayacak olan final öncesinde saat 19.00’da kokteyl verilecek. Türkiye’nin genç tasarımcılarına kendilerini gösterme fırsatı veren, yetenekli elleri profesyonel ruh ile buluşturmayı hedefleyen DENİB, bu seneki yarışmayı ‘3dreams’ temasıyla düzenliyor. Yoğun katılımla gerçekleşmesi beklenen yarışmanın final gecesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)Başkan Vekili  ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, yarışma ile geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de hazır giyim sektörüne ve tasarım dünyasına farklı bir bakış açışı getirdiklerini söyledi. Yoğun bir tempoda geçen yarışma sürecinin artık sonuna gelindiğini belirten Kocasert, heyecanlarının her geçen dakika katlanarak arttığını ifade etti. Son yıllardaki koleksiyonlarda, üç boyutlu baskıların sıklıkla karşılarına çıktığının altını çizen Başkan Kocasert, şunları söyledi: “Artık üç boyutlu baskılar ve aksesuarlar günlük yaşamımızın adeta bir parçası. Biz de bu noktadan hareketle, geleneksel kumaşlara uygulanacak yenilikçi bakış açılarını görmek amacıyla bu seneki yarışmamızın temasını ‘3dreams’ olarak belirledik. Yarışmada emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve destekçilerimize şimdiden teşekkür ediyor, finalistlerimize başarılar diliyorum.”

DENİZLİ’DE ÜNLÜLER GEÇİDİ OLACAK
Kreatif Direktörlüğünü Özlem Kaya’nın ve Yarışma Koçluğunu Mukaddes Başkaya’nın yaptığı yarışmanın jüri üyeleri arasında; Hakan Akkaya, Atıl Kutoğlu, Sedef Orman, Emre Erdemoğlu, Niyazi Erdoğan, Özlem Erkan gibi ünlü moda tasarımcıları yer alacak. Finalistlerin hazırladığı kıyafetleri ise Barış Murat Yağcı, Ece Begüm Yücetan, Ebru Öztürk, Gizem Barlak gibi mankenler podyumda sergileyecek. Moda programlarından tanınan Öykü Serter’in kendine özgü tarzıyla sunuculuk yapacağı defilede, Türk pop müziğinin yükselen sesi Güliz Ayla da konuklarla buluşacak. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER