DENİZLİ’YE YENİ SOLUK: AŞÇI NİHAT

Denizli'nin yemek kültürünü değiştirecek Aşçı Nihat, Denizli-İzmir yolu üzerinde hizmete açıldı ve ziyaretçilerini bekliyor.

Denizli’ye yeni bir soluk getirmesi beklenen ‘Aşçı Nihat’ açıldı. Denizli-İzmir yolu üzerinde faaliyet göstermeye başlayan restoran 5 farklı konseptiyle ziyaretçilerini beklemeye başladı. Kahvaltıdan, sulu yemeğe, ızgaradan, pideye kadar bir çok çeşidiyle hizmete açılan ‘Aşçı Nihat’ lezzetli mezeleriyle de fark yaratmaya hazırlanıyor. Deneyimli ve güler yüzlü personeliyle misafirlerini ağırlamaya hazırlanan ‘Aşçı Nihat’, 7’den 70’e her keseye uygun fiyatları ve eşsiz bahçesiyle misafirlerine rahat bir akşam geçirmenin garantisini veriyor. Denizlispor Eski yöneticilerinden Mehmet Ali Çelik ve Nihat Sevim, beraber yola çıkarak Denizli halkına kazandırdığı ‘Aşçı Nihat’ hakkında bilgiler verdi.

“LEZİZ VE KALİTELİ YEMEKLER SUNALIM İSTEDİK”
Yeşil siyahlı kulüpte geçmişte yöneticilik yapan Mehmet Ali Çelik, “Bu mekanı zamanında değerlendirmek için yapmıştık. Sonraki süreçte Nihat kardeşimizle tanıştık ve böyle bir fikir ortaya çıktı. Denizlili hemşerilerimize leziz, kaliteli yemekler sunalım istedik. Mekanımız gelsinler misafirlerini ağırlasınlar diye bir düşünceyle yola çıktık” dedi.

“DENİZLİ USULÜ BİRÇOK YEMEĞİMİZ VAR”
Sabah 6’da çorbayla servislerinin açıldığını ifade eden Çelik, “ Sabahın erken saatlerinde mekanımız açıyoruz ve hizmet vermeye başlıyoruz. Denizli usulü birçok yemeğimiz var.  Adana, Urfa ve Antep başta olmak üzere birçok kebap çeşidimiz menüde bulunuyor.  Hemşerilerimizin memnun olabilmeleri için her şeyi düşündük.  Vatandaşlarımız buyursun gelsinler, elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“GÜZEL VE NEZİH BİR MEKAN İÇİN ÇOK UĞRAŞTIK”
Denizli’ye yeni bir soluk kazandırması beklenen ‘Aşçı Nihat’la ilgili önemli mesajlar veren Nihat Sevim, mekanın kurulum aşamasında kendilerine yardımcı olan Mehmet Ali Çelik’e teşekkür etti. Sevim, “Biz bir yola çıkarken bu bölgenin nezih bir mekana ihtiyacı olduğu düşündük.  Burada bankacılar, sanayiciler, otomotiv sektörü var. Gelişmeye açık bir mekan olduğu için burayı tercih ettik. Burada bulunan eksikliği kapatmak istiyoruz.  Misafirleri gelen iş adamlarımızın burada gideceği bir mekan yoktu. Güzel nezih bir mekan ortaya çıkarmak için çok çalıştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

“BU BÖLGENİN BÖYLE BİR MEKANA İHTİYACI VARDI”
Sanayi bölgesi olduğu için birçok yakınından temkinler aldığını ifaden eden Sevim, “Bu bölgenin böyle bir mekanı ihtiyacı vardı. Ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi iyi anlıyorum.  Gelen müşterilerimizden olumlu tepkiler alıyoruz.  Daha yolun başındayız. Bir haftadır hizmet veriyoruz. Çok daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum.  Ancak mekan böyle değil, Denizli halkı doldurunca güzel olacak. Kendimize güveniyoruz. Yıllardır bu sektördeyim.  Vatandaşlarımızın rahatça yemeklerini yiyebileceği, misafirlerini ağırlayabileceği bir mekan dizayn ettik. Buraya gelen dostlarımızı evlerinde hissettirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

“TOPLAM 5 SALONUMUZ VAR, HİZMETE HAZIRIZ”
İşletmede çalışan personellerine de çok teşekkür eden Sevim, “ Arkadaşlarımız inanılmaz başarılılar. Lezzetli şeyler ortaya çıkarıyorlar. Denizli’deki siyasilerimizde tek tek arayarak bizleri tebrik etti.  Yakında bir açılış gerçekleştireceğiz. O zamana kadar daha da güzel işler yapacağız. Toplam 5 farklı konseptimiz var. Esnaf lokantası olarak adlandırdığımız salonumuz, üst katta VIP salonumuz var. Ayrıca ön ve arka terasımızda da çok rahat imkanlar sunuyoruz. Uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkardığımız bahçemizde Denizli halkını bekliyor. Çocukların bahçede oynayabileceği bir mekanda ayarladık.  Burada çocuklarla ilgilenecek arkadaşlarımızda olacak. Denizli halkı her şeyin en iyisine layık. Dengeli bir fiyat politikamız var. Mekanımıza gelmelerini ve görmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT  

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Kaplan
Süleyman Kaplan - 1 yıl Önce

Gerek yapı mimarisi gerekse lezzetli yemekleriyle sanırım Denizli de 1 numara olma yolunda ilerliyor. Akşam vakti bahçede yemek yemenin ayrıcalığını muhakkak denemelisiniz.

SIRADAKİ HABER