Denizli’yi, Türkiye Şampiyonası finalinde temsil edecekler

Denizli Ticaret Odası (DTO)’nın desteğiyle Türkiye Şampiyonası'na katılan Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı, son 8 takım arasına girerek finale kaldı. DTO’nun sponsorluğunda gittiği Afyon’daki yarı finali geçen takım ile antrenörleri ve okul müdürleri, Rize'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası öncesi Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret ettiler.

Denizli’yi, Türkiye Şampiyonası finalinde temsil edecekler

Denizli Ticaret Odası (DTO), başarılı gençleri yalnız bırakmıyor. DTO’nun desteğiyle Türkiye Şampiyonası'na katılan Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı, son 8 takım arasına girerek finale kaldı. Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Erbayat, Beden Eğitimi Öğretmeni Hüda Çağkan, okulun kız futbol takımında yer alan öğrencilerinden Takım Kaptanı Havva İsgi, Kaleci Fatma Nur Özdemir, oyunculardan Melike Ülker ve Ümran Altuntaş, DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti. Takımı olarak, Türkiye genelinde 500 kız futbol takımın arasından buralara geldiklerini ifade eden futbolcu kızlar; “Afyonkarahisar’da 8 kız takımının katıldığı Türkiye Yarı Finali'nde A Grubunda’ydık. Bu grupta İstanbul Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi'ni 6-1, Adana Spor Lisesi'ni 4-3, Gönen Anadolu Lisesi'ni de 8-0 yendik. Sonra Türkiye finallerine kalma maçında B grubu ikincisi Aydın Spor Lisesi ile karşılaştık ve 5-0 yendik. Böylelikle, 9-13 Mart’ta Rize'de düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandık. Sizin sayenizde buralara kadar geldik. Bizlere güvenip çocuklarımızı desteklediğiniz için size minnettarız; çok teşekkür ediyoruz” dediler.

“BAŞARILI ÇOCUKLARIMIZI HER ZAMAN DESTEKLERİZ”

Konuklarına mesleki ve teknik Anadolu liselerinin başarılı olmalarını önemsediklerini söyleyen DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Mesleki eğitime çok ayrı bir değer veriyoruz. Buradaki uygulamalı eğitimlerin yanı sıra sportif etkinliklerin de çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu kapsamda, Servergazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımımızın da destekçisiyiz. Kızlarımız, büyük başarılara imza atıyorlar. Afyonkarahisar’daki yarı final maçları için destek istediklerinde onlara inancımız tamdı ve ellerinde final biletleri ile geri geldiler. Şimdi de Rize’deki final maçlarında ilimizi ve bizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Başarılarının daim olmasını diliyorum. Onlarla gurur duyuyoruz. Teknik ve mesleki eğitim okullarımızın, başarılı ve yetenekli gençlerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

MÜDÜR ERBAYAT’TAN BAŞKAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Kız futbol takımlarının başarıları ile gurur duyduklarını söyleyen Okul Müdürü Hakan Erbayat, desteklerinden dolayı Başkan Erdoğan’a hem takımları hem de okulları adına teşekkür etti. Müdür Erbayat, “Kızlarımızın başarıları devam ediyor. Daha önce Türkiye Şampiyonu, Belgrad’daki Dünya Kupası’nda da dünya 8’incisi olmuşlardı. Bu yıl yine Denizli’deki il birinciliğimizin sonrasında Afyonkarahisar’daki müsabakalarda tüm rakiplerini geçerek finalde yarışacak 8 takım arasına kaldılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının kesintisiz devam etmesini diliyoruz. Bu başarıda sizin de emeğiniz ve desteğiniz büyük değerli Başkanım; bizlere destek olduğunuz için hem okulumuz hem de takımımız ve milli eğitim camiamız adına sizlere ve Denizli Ticaret Odamıza çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Başkan Erdoğan, ziyaretin sonunda konuğu olan kız futbol takımı oyuncularını küçük birer hediye ile ödüllendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER