Depremde evi yıkıldı, 90’lık Huriye Nine evsiz kaldı

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta meydana gelen 5,5 şiddetindeki depremde evi yıkılan ve konteynerde yaşayan 90 yaşındaki Huriye Korkut, bir an önce evinin yapılmasını istedi.

Depremde evi yıkıldı, 90’lık Huriye Nine evsiz kaldı

Denizli’nin Acıpayam İlçesi, 20 Mart’ta 5,5 şiddetindeki depremle sarsıldı. Can kaybının yaşanmadığı deprem nedeniyle birçok ev ve iş yeri hasar gördü. İlçeye bağlı Ovayurt Mahallesi’nde yaşayan 90 yaşındaki Huriye Korkut’un evi, meydana gelen depremde yıkıldı. Yaklaşık 4 aydır konteynerde yaşamını devam ettiren Huriye Korkut, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile birlikte basının karşısına çıktı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen toplantıda sesini duyurmaya çalışan Korkut, içinde bulundukları durumun bir an önce iyileştirilmesini istedi.

“BİR AN ÖNCE EVİMİN YAPILMASINI İSTİYORUM”

Evinin depremde yıkıldığının altını çizen bir başka depremzede Yaşar Tan ise, “Evim yıkıldı. Her şeyim meydanda… Ne yapacağım ben? Başıma sıcak geçti, ilaçlarla kurtuldum. Biran önce evimin yapılmasını istiyorum” dedi.

“DEVLETİMİZDEN DESTEK İSTİYORUM”

Acıpayam İlçesi Yassıhöyük Mahallesi’nden Ahmet Yamacı, içinde bulunduğun durumu şu sözlerle aktardı: “6. derece binalara tamirat izni de vermiyorlar. Kendin yaparsan, suçlu duruma düşüyorsun. Fakat bu millet ne yapacak? Biz şaştık. Sesimizi duymuyorlar. Sesimizi duyuramıyoruz, çaresiziz. Benim evimi yıkmak istediler, ben yıktırmadım. Ama tamirat yapacağım. Ben bu yaştan sonra bina yapamam. Ben devletimizden bir imkan, bir destek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Özoymak
Hatice Özoymak - 6 ay Önce

Evimin biran önce yapılmasını istiyorum. Kış geliyor. Devlet yardım etmeyecekse bize bildirsin. Başımızın çaresine bakalım.

SIRADAKİ HABER