Depremzedenin hak arama mücadelesi Başkentte ve Meclis’te sürdü

Acıpayam’da 20 Mart 2019 tarihinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin yaralarının sarılması nedeniyle oluşan ‘Acıpayam Afetzedeler Komitesi’ “Deprem’in siyaseti olmaz” diyerek başkent Ankara’ya gitti. Acıpayamlı işadamı İlhan Özcan öncülüğünde oluşan Acıpayam Afetzedeler Komitesi Üyeleri adeta Ankara çıkartması yaparak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti, CHP ve İyi Partili milletvekilleriyle bir araya geldiler.

Depremzedenin hak arama mücadelesi Başkentte ve Meclis’te sürdü

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart 2019 tarihinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki deprem sonrası 2 bin 306 binada ağır hasar tespit edildi. Depremzedeler; haklarını aramak, daha etkili bir kampanya oluşturmak için Acıpayam Afetzedeler Komitesi adı altında bir hareket oluşturdu. Acıpayamlı işadamı İlhan Özcan öncülüğünde oluşan komite üyeleri, Başkent Ankara’ya giderek adeta çıkartma yaptı. Özcan önderliğinde Ankara’ya giden komite Üyeleri, ilk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’yı ziyaret ettiler.

DEPREMZEDELER KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Acıpayamlı depremzedeler ardından CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiler. Karaca ile Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’in de bulunduğu ziyarette Kılıçdaroğlu; depremzedelerin dertlerini dinleyerek kendilerine gereken yardımın yapılacağı sözünü verdi.

“ACIPAYAM İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Acıpayamlı depremzedeleri ağırlayan İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, “Acıpayamlı depremzede kardeşlerimizin tüm sorunlarını biliyoruz. Kış geliyor depremzede kardeşlerimizin kışı konteynırlarda ve çadırlarda geçirmemesi için elimizden geleni yapacağız” dedi. “Depremin partisi olmaz” diyerek Ankara’ya giden üyeler, son olarak; AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök ve Cahit Özkan’ı ziyaret ettiler.

“TÜM SİYASİ PARTİLERİN TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜK”

Konuya ilişkin konuşan Özcan; “Depremzedelerimizle birlikte, 6 ay önce yaşanan depremle ilgili çözüme ulaşmamış sorunları, vekillerimizin programları çerçevesinde; AK Parti Milletvekillerimizden Sayın Cahit Özkan’a, Sayın Nilgün Ök’e, Sayın Ahmet Yıldız’a, Sayın Şahin Tin’e, CHP Milletvekilimiz Sayın Gülizar Biçer Karaca’ya, İyi Parti Milletvekilimiz Sayın Yasin Öztürk’e ilettik .En kısa zamanda tekrar deprem bölgelerine ziyarete geleceklerini bildirdiler. Tüm vekillerimize ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyor, sıkıntıların bir an evvel çözüme ulaştırılmasını umut ediyoruz. Depremin Siyaseti olmaz. Meclis’te milletvekili bulunan tüm siyasi partilerin temsilcileriyle görüştük” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER