DESİAD 16’ncı yaşını kutladı

Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (DESİAD), 16’ncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle etkinlik düzenledi. Etkinlikte derneğe yeni üye olan 23 kişiye üyelik belgeleri takdim edildi.

Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (DESİAD), 16’ncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle Saki Restoran’da etkinlik düzenledi. Etkinliğe; Bağımsız Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve iş insanları katıldı. Etkinlikte konuşan DESİAD Başkanı İbrahim Şenel; “Deneğimizin 16. kuruluş yıl dönümü, her yıl mayıs ayında aslında bu kutlama yapılıyordu fakat son 2 yıldır pandemi sebebiyle bu tarz organizasyonları yapamayınca haziran ayına kısmet oldu. Görüyoruz ki derneğimizin bütün üyeleri ve emektarları da birbirini özlemiş, bu ortamları özlemiş, çok değerli protokolün de katkılarıyla gurur verici bir katılım oldu. Umut ediyoruz ki biz DESİAD’ı yalnızca bu ortamlarda değil Denizli’nin sanayi ve iş dünyasına, üretimine ve iş âlemine katkısı ile de ayakta tutmaya devam edeceğiz. Bu anlamda katkılar sunmaya devam edeceğiz. Bu gibi toplantılar aslında işin biraz rahatlama alanlarıdır. Tabi DESİAD’ın önüne koyduğu pek çok proje başlığı var. Umuyorum buradan almış olduğumuz enerjiyle ve keyifle işimize bakarak, DESİAD’ı Denizli’deki zaten önemli olduğunu bildiğimiz pozisyonundan birkaç tık daha yukarıya taşımak için bir motivasyon kaynağı olacaktır” dedi.

“Sivil toplum kuruluşları bizim için çok önemli”

Etkinliğe katılmaktan onur ve gurur duyduğunu ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şunları aktardı: “Sivil toplum kuruluşları, odalar, dernekler bizim için çok önemli. Toplumun farklı dinamikleri, ayakta kalması gerekiyor. DESİAD ailesinin hem iş dünyasına hem de iş anlamında şehrimize kattığı katma değer, istihdam bizim için çok önemli. Aynı zamanda farklı sosyal sorumluluk projelerinde yer almaları ve gerçekleştirmeleri de bizim için çok önemli. Bu anlamda da yerel yönetimler olarak bu dönemde onların yanında olduğumuzu sizlerin aracılığıyla bir kez daha belirtmek isterim. Şehrimizin geleceği anlamında, yapılacak projeler anlamında bu iş birliklerinin çok önemli ve faydalı olduğunu düşünüyorum.”

“Bu tür organizasyonları çok değerli buluyorum”

DESİAD Başkanı Şenel’i kutlayan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan; “Kovid sürecinde iş insanları bir araya gelemedi ama bu günkü etkinlik ona vesile oldu. Bu anlamda göremediğimiz sanayici iş adamlarımızı gördük, sohbet ettik. Biz zaten İbrahim Başkanımızla Ticaret Odası’nda hem mecliste, hem yönetimde bu şehre hizmet etmek için beraber görev yaptık. Zaten DESİAD da platformumuzun üyesi. Bu tür organizasyonları çok önemli ve değerli buluyorum, bu organizasyonlarda bile konuşulan konu Denizli. ‘Her şey Denizli için’ diyoruz. Biz Sanayicilerimizle her bir araya geldiğimizde Denizli’de yapılması gereken konuları istişare ediyoruz. Bu tür organizasyonları biz de hem Ticaret Odası olarak hem platform olarak daha da yoğunlaştıracağız. Denizli Ticaret Odası sivil toplum kuruluşları ve üye sayısı açısından en büyük kuruluşlardan bir tanesi. Türkiye’de de şükürler olsun artık ilk 10’da yer alıyoruz. O yüzden bizim sorumluluğumuz da o derece ağır ve fazla. Biz ‘gece-gündüz’ demeden Kovid sürecinde bile esnafımızın, sanayicimizin, iş insanımızın yanında olduk. Çünkü; birlik ve beraberlik içerisinde Denizlimizi daha yukarı çıkarmak, vizyon ve misyon şehri yapmak, ihracatta ilk 7’lere 8’lere getirmek için el birliğiyle sanayicilerimizle beraber gayretlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

“16. kuruluş yıl dönümü hayırlı olsun”

DESİAD’ın Denizli için önemli bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “16. kuruluş yıl dönümünün öncelikle hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Böyle bir güzel etkinlikle bu günün anlamına uygun bir program icra ediliyor. Denizli sanayisi özellikle pandemi döneminde, pandeminin olumsuzluklarını çok fazla yaşamadan bu olumsuzluklardan çok fazla etkilenmeden üretimine devam etti ve tüm dünyaya ihracat noktasında Denizli’nin ürünlerini göndermeye devam etti. Bu noktada tabi DESİAD’ın hem sanayicimiz hem iş adamımız noktasında birlikteliği sağlama hususunda bu programın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu dönemde DESİAD yönetiminde bir değişiklikte oldu, eski yöneticilere teşekkür ediyoruz. Yeni yönetimde görev alan başkan ve yönetici arkadaşlara da görevlerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” şeklinde ifade etti.

Yeni üyeler belgeledi verildi

Konuşmaların ardından etkinlikte deneğe yeni üye olan; Tülay Akkol, Bilge Başöz, Cevat Akçil, Elvan Kaplan, Özlem Durdu Kabel, Mustafa Özcan, Mustafa Kabukçu, Selim Kasapoğlu, Onur Tuğal, Barış Şengün, Mustafa Lütfi Özdemir, Erhan Derici, Soner Üstünsoy, Alican Beyazsu, Ebru Cuger, Serdar Sezen, Volkan Başar, İ. Aydın Şahin, Serpil Demirli, İstemihan M. Koloğlu, Meryem Salman, Osman Nuri Kes, Bülent Özer’ üyelik belgeleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER