DESİAD Başkan Örki’yi ağırladı

Bahçe Sohbetleri etkinliklerini sürdüren Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği’nin bu haftaki konuğu, Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki oldu.

DESİAD Başkan Örki’yi ağırladı

Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği’nin (DESİAD) Bahçe Sohbetleri etkinlikleri devam ediyor. Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki, etkinlik kapsamında iş insanlarıyla bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan DESİAD Başkanı İbrahim Şenel; “İstişare, hem bizim geleneklerimizin hem inancımızın çok kıymetli bir yerinde duruyor. Peygamberimiz; ‘İstişare etmeden karar almayınız’ demiş. Yani bunun bir karşılığı var. İstişare ile alınan kararların hatadan arınabileceğine yönelik. Bizim de derdimiz istişare ortamlarını, ara kesitleri artırmak. Çünkü hepimizin bir derdi var. Konuklarımıza katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“SÖZLERİME DENİZLİ’NİN SANAYİSİ İLE BAŞLIYORUM”

Kendisi için de çok önemli bir buluşma ve kavuşma olduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, şunları kaydetti: “Tebrik ediyorum, çok güzel bir dernek binası, tesis etmişsiniz. Bizim özellikle Pamukkale İlçemizin sınırları içerisinde olması da benim açımdan da ayrı bir gurur kaynağı olmuş oldu. Aynı zamanda üzerimize farklı sorumluluklar da yüklemiş oldu. Ben uzun süredir siyasetle iştigal ediyorum. Gittiğim her yerde sözlerime Denizli’nin sanayisi ile başlıyorum. Dolayısıyla sizlerin eseri olan o gurur kaynağı çalışmaları biz Türkiye’nin dört bir tarafında anlatıyoruz ve bunu öylesine coşkulu bir şekilde anlatıyoruz ki birçok yatırımcı Denizlimize muhakkak bir vesile ile gelip Denizli’de ki yatırım fırsatlarını da gözden geçirmeye gayret ediyor. Özellikle belediye başkanı olduktan sonrasında da o geçmişte ki kurmuş olduğumuz dostlukları muhakkak irtibatını kurup onları tekrar Denizli’ye davet edip adeta Denizli’nin girişinde karşılıyoruz. Denizli’nin o farklı yatırım imkanlarını kendileriyle paylaşıp Denizli’nin yerel idaresinin de bu hususlarda çok ciddi katkı verebileceğini kendilerine destek olacağını en azından taahhüdünü veriyoruz.”

“SANAYİCİLERİMİZİN SÖYLEDİKLERİNE KULAK VERMEYE GAYRET EDİYORUZ”

Denizli sanayisinin kurumlar açısından da çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Örki; “Ticaret Odası ve Sanayi Odası anayasal bir takım kurumlar olarak kurulmuş. Bunun yanında Ticaret Borsası ya da diğer odalarımız, esnaf odaları ve aynı zamanda da sivil toplum ayağı olarak da değerlendireceğimiz sanayiciler ve iş insanları dernekleri, her birinin birbiriyle çok ciddi uyum içerisinde yürüdüğünü görüyorum. Bu uyumun bu birlik ve beraberliğin de neticeye çok ciddi etkisi ve katkısı olduğunu görüyorum. Biz de yerel yönetimler olarak özellikle sanayicilerimizin söylediklerine kulak vermeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER