DESİAD heyeti, Manisa ve İzmir’deydi

Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği Başkanı İbrahim Şenel ve beraberindekiler, KalDer İzmir Şubesi ev sahipliğinde Ege Bölgesi'ndeki iş birliklerinin gelişmesi için İzmir ve Manisa'da ziyaretlerde bulundu.

DESİAD heyeti, Manisa ve İzmir’deydi

Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) Başkanı İbrahim Şenel ve beraberindekiler, KalDer İzmir Şubesi ev sahipliğinde İzmir ve Manisa'da ziyaretler gerçekleştirdi. Ege Serbest Bölgesi'nde, Hugo Boss fabrikasında incelemelerde bulunan heyet, üretim süreçlerini yerinde inceleyerek, Hugo Boss Genel Müdürü ve KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Arif Kaya’dan bilgiler aldı. Ardından Maxion İnci Jant Grubu’na konuk olan heyet, Türkiye ve Afrika Operasyonlar Başkan Yardımcısı ve KalDer İzmir Şube Başkan Yardımcısı Hakan Ünlü ev sahipliğinde fabrikayı gezerek, kalite yönetimi uygulamalarını da yerinde inceledi. DESİAD ve KalDer heyeti, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ne (ESİAD) de ziyaret ederek ESİAD Başkanı Mustafa Karabağlı ve yönetim kurulu ile görüştü. Ziyarette iki dernek arasında işbirliği çalışmalarının geliştirilmesi için fikir alışverişi yapıldı.

“İŞ BİRLİĞİNE HER ZAMAN HAZIRIZ"

İş dünyasının nabzını tutan önemli sivil toplum kuruluşları olarak DESİAD, ESİAD ve KalDer İzmir Şubesi’nin buluşmasına öncülük eden KalDer Başkanı Dr. Senem Kılıç'a teşekkürlerini ileten DESİAD Başkanı Şenel; iklim krizi, sürdürebilirlik, döngüsel ekonomi, çevre, istihdam, dijitalleşme, insan kaynakları politikaları dönüşümü konularında farklı uygulama örneklerini yerinde inceleme fırsatı bulduklarını ifade etti. Yönetim kurulu adına ziyaretlere ev sahipliği yapan tüm iş insanlarına memnuniyetlerini ifade eden Başkan Şenel, iş birliklerine her zaman hazır olduklarını belirtti. Denizli'nin kendi öz sermayesi, ticaret hacmi ve yerel kaynaklarıyla başta tekstil olmak üzere tarım, sanayi ve diğer üretim sektörlerinde önemli bir ekonomik güç barındırdığını ifade eden Başkan Şenel, bu potansiyelin daha da artırılması adına İzmir'de ve Manisa’da gerçekleştirdikleri temasların çok verimli olduğunu vurguladı. KalDer İzmir Şubesi ve ESİAD ile birlikte yeni projeler ortaya koymanın çok etkili olacağına değinen Başkan Şenel, Denizlili iş insanları olarak Ege Bölgesi ve ülkenin yararına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, ziyaretlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER