DESKİ'den 3 yeni içme suyu kaynağı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Babadağ İlçesi’nin Kelleci ve Bekirler Mahalleleri’nde yeni içme suyu kaynağı projesi başlattı. Proje kapsamında bölgeye 3 yeni içme suyu kaynağı açılacak, toplamda 9 bin metre iletim hattı döşenecek.

DESKİ'den 3 yeni içme suyu kaynağı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü vatandaşların daha nitelikli ve yeterli içme suyuna kavuşması için başlattığı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Babadağ İlçesi’nin Kelleci ve Bekirler Mahalleleri’nde kuraklığa bağlı olarak içme suyu kaynaklarının debisinde yaşanan azalmalara karşı yeni kaynaklar bulmak için çalışma başlattı. Sürekli ve yeterli içme suyu temini için gayretlerini sürdüren Büyükşehir DESKİ ekipleri Karaçam kaynağı, Uzunsuluk kaynağı ve Güneysu kaynaklarında yapılan çalışmalar sonucunda 3 yeni içme suyu kaynağı buldu. Karaçam su kaynağında drenaj çalışmasının tamamlandığı belirtilirken, buraya 3 bin metre iletim hattı döşendiği, proje kapsamında bölgeye toplamda 9 bin metre iletim hattı döşeneceği kaydedildi.

“GÜZEL HİZMETLERİN ALTINA İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün vatandaşların içme suyu ihtiyacını kesintisiz sağlaması için çalışmalarına gece gündüz devam ettiğini söyledi. Son zamanlarda etkisini daha çok hissettiren kuraklık ile birlikte su seviyelerinde azalmalar yaşandığına dikkati çeken Başkan Zolan, “Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda tüm imkanlarımızı seferber ediyor, yeni içme suyu kaynakları buluyoruz. Allahım güç kuvvet verdikçe güzel hizmetlerin altına imza atmaya devam edeceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER