Dev altyapı yatırımına devam

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü-Ovacık Mevkii’nde devam eden 121 kilometrelik kanalizasyon çalışmasının 66 kilometresi tamamlandı. Ayrıca 55 milyon TL yatırımla arıtma kapasitesi 2 katına çıkacak olan Fethiye Atıksu Arıtma Tesisi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Dev altyapı yatırımına devam

Kentte büyük bir alt yapı yatırım hamlesi başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde birçok farklı noktada dev yatırımları hayata geçiriyor. Özellikle önemli alt yapı eksikliklerinin bulunduğu Bodrum ve Fethiye İlçeleri’ndeki projeler hızla ilerlerken çalışmaların kısa sürede tamamlanıp Muğla’nın dünyaya açılan bu iki ilçesi modern alt yapı sistemlerine kavuşmuş olacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarihinin en büyük yatırımlarının gerçekleştiği Fethiye İlçesi’nde 121 kilometrelik kanalizasyon hat çalışmasını sürdürürken, Fethiye’nin 20 yıllık arıtma ihtiyacını karşılayacak olan 2. etap Fethiye Atık Su Arıtma Tesisi’nin çalışmaları da devam ediyor.

66 KİLOMETRESİ TAMAM

62 milyon TL yatırım ile Ölüdeniz Mahallesi Hisarönü-Ovacık Mevkii kanalizasyon hattı çalışmalarında bugüne kadar 66 kilometre kanalizasyon hattı ile bin 620 adet baca imalatını tamamladı. Hisarönü-Ovacık Mevkii kanalizasyon hattı toplamda 121 kilometre kanalizasyon ve 3 bin 841 parsel baca imalatı yapılacak.

20 YILLIK İHTİYACI KARŞILAYACAK

Fethiye’de 2. etap Fethiye Atık Su Arıtma Tesisi’nin inşaatı devam ediyor. Mevcutta işletilmekte olan 25 bin metreküp/gün kapasiteli atık su arıtma tesisi çalışmaları tamamlandığında tesis 50 bin metreküp/gün kapasiteye ulaşacak. 125 bin nüfus kapasitesine sahip olan tesis tamamlandığı zaman 250 bin kişilik nüfusa hizmet verecek planlandı. Tesisteki kapasite artışı ile Fethiye’nin önümüzdeki en az 20 yıllık arıtma ihtiyacı karşılanmış olacak. Tesis 55 milyon liraya mal olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211