DEV OTOBÜS FİRMASI ‘KONKORDATO’ DEDİ

56 yıl önce Denizli'de Bababalım ailesi tarafından kurulan Pamukkale Turizm, konkordato talebinde bulundu. Ünlü markanın internet sitesinden yapılan açıklamada ise, seferlerde herhangi bir değişikliğin olmayacağı, yaşanan sıkıntının ise geçici olduğu belirtildi.

DEV OTOBÜS FİRMASI ‘KONKORDATO’ DEDİ

56 yıl önce Denizli'de Bababalım ailesi tarafından kurulan Pamukkale Turizm, İzmir Ticaret Mahkemesi’ne konkordato talebinde bulundu ve ‘üç aylık geçici mühlet’ kararı verildi. Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre; kararla birlikte, şirket faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı. Pamukkale Turizm’in internet sitesinden yapılan duyuruda firmanın nakit sıkıntısı çektiğini belirtildi.

SEFERLERDE DEĞİŞİKLİK YOK
Firmanın yönetim kurulu başkanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Pamukkale Turizm olarak 56 yıl önce sizleri Denizli'de Bababalım ailesi tarafından kurulduk. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartların yarattığı olumsuzluklar sonucu borçlarımızı yapılandırmak zorunlu hale geldi. Bu kısa yapılandırma ve planlama sürecinde amacımız, 3bin 500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız, yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesinin haklarını korumak ve yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir. Seferlerimizde hiçbir değişiklik olmayıp normal seyrinde devam edecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER