DEVECİOĞLU; “DOLARI TANIMIYOR, YOK SAYIYORUZ”

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Turgut Devecioğlu, düzenlediği basın toplantısında, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına biz de uyup, esnaflar olarak bizler de Türk Lirası’na destek oluyoruz. Artık Dolar’ı tanımıyor, yok görüyoruz” dedi.

DEVECİOĞLU; “DOLARI TANIMIYOR, YOK SAYIYORUZ”

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yönetiminin Türkiye’ye karşı aldığı yaptırım kararları ve ekonomik saldırısıhakkında bir açıklamada Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Turgut Devecioğlu’ndan geldi. Açıklamada; Başkan Devecioğlu, “Dönemsel olarak her zaman karşı karşıya kaldığımız bir saldırı ile yine yüz yüzeyiz. Her şeyden önce şunu ifade etmeliyim ki, bizim millet olarak üzerimizde taşıdığımız vazgeçilmez emanetlerimiz vardır. Biz bu emanetler için gerekirse canımızdan vazgeçeriz ancak bu emanetleri hiçbir mihraka yem etmeyiz. Bayrağımıza el, devletimize dil uzattırmayız, kim olursa olsun milletimize laf asla ettirmeyiz. Vatanımıza yönelik her türlü saldırıya da misliyle cevap vermekten asla geri durmayız. Kahramanca mücadelemizi de veririz” dedi.

“DOLARI TANIMIYOR, YOK SAYIYORUZ”
Dolar kuru üzerinden Türkiye’ye ekonomik darbe girişiminde bulunanların bu milletin Çanakkale’de hangi şartlar altında ülkesini savunduğunu iyi okumaları ve öğrenmeleri gerektiğini belirten Başkan Devecioğlu, “Yıllar boyu darbeler, kumpaslar ve saldırılarla dar alana hapsedilmek istenen ülkemizi kimsenin dar sokaklara itmesine biz var oldukça izin vermeyeceğiz. Esnaf Odaları Birliği olarak biz ölümüne devletimizin ve milletimizin yanındayız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına biz de uyup, esnaflar olarak bizler de Türk Lirası’na destek oluyoruz. Artık Dolar’ı tanımıyor, yok görüyoruz. 15 Temmuz’da esnafımız vatanının bekası için canını nasıl hiçe saydıysa bugün de ülkesinin bekası için malını yok sayacak kadar milli bir duruşa sahiptir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi istedikleri yerden gelsinler. Bu millet var oldukça bu kale asla yıkılmayacaktır” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZİ DOLAR’A MAHKÛM ETMEYECEĞİZ”
Ticarette ABD menşeli ürünlerin tercih edilmemesi gerektiğini ifade eden Başkan Devecioğlu, şöyle konuştu: “Ülkemizi Dolar’a mahkûm etmeyeceğiz. Ticaretimizde ABD menşeli ürünler değil, daha çok yerli ürünlerin kullanımına önem vereceğiz. Esnaflarımız sattığı ürünlerde de bu hassasiyeti elbette gösterecek ve müşterileri de bu hassasiyete bir milli görev olarak bakacaklardır. Ahilik gelenek ve kültüründen gelen, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve olmaya devam edecektir.”

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER