Devecioğlu, “Kadın güçlüyse Honaz güçlüdür”

Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ilçedeki kadınlara tahsis eden ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Honaz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu, “Kadın güçlüyse biz de güçlüyüz. Ve diyoruz ki; kadın güçlüyse Honaz güçlüdür” dedi.

Devecioğlu, “Kadın güçlüyse Honaz güçlüdür”

Honaz Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Seçim Koordinasyon Merkezi’ndeki etkinlikte Başkan Devecioğlu; Honazlı kadınları, eşi Canan Devecioğlu ile birlikte ağırladı. Etkinliğe Cumhur İttifakı’nın ortakları AK Parti ve MHP üyesi çok sayıda kadın katıldı. Kadının elinin değdiği her şeye değer kattığını, güzelleştirdiğini belirten Devecioğlu, “Kadınlarımız, bizlerle birlikte hayatın yükünü omuzluyorlar. Hayatlarımızı güzelleştiriyorlar. Dokundukları her şeye anlam katıyorlar. Biz güzeli, estetiği, yakışanı onların yaptıklarında görüyoruz. Erkekler olarak birçoğumuz belki farkında bile değiliz ama kadınlarımız bizden daha güçlüler. Erkekler her ne kadar fiziken güçlü bir yaradılışa sahip olsa da, kadınlarımızın özellikle hayatın beraberinde getirdiği güçlüklere karşı kadınlarımızın tahammül eşiklerinin ne denli yüksek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle kadınımız her zaman erkeğinin yol arkadaşı, moral ve güç kaynağı olmuştur. Her zaman öyle olmasını yürekten arzu ettiğimizi de bilmenizi isterim. Çünkü kadınlar, haklarının bilincinde ve güçlü oldukları sürece içinde bulundukları topluma faydalı olabilirler. Kadın güçlüyse biz de güçlüyüz. Ancak kadın güçlüyse Honaz güçlüdür. Honaz sizlerle daha güzel” diye konuştu.

ÇAKIROĞLU’NU ANDI, ANNESİNİN ACISINI PAYLAŞTI

Kadın olmanın, ana yüreği taşımanın acıları daha güçlü hissetmek anlamına geldiğini de vurgulayan Başkan Devecioğlu, 2015’te Ege Üniversitesi’nde bölücü örgüt üyelerinin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Ülkü Şehidi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu andı, annesine de selam gönderdi. Çakıroğlu ve annesinden bahsettiği esnada duygulanan Devecioğlu, “Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz, bu vatanı çok sevmenin bedelini canıyla ödemiştir. Aynı şekilde terörle mücadele ve vatan müdafası esnasında, 15 Temmuz’da hainlere karşı direnirken can veren şehitlerimizi de buradan rahmetle anıyorum. Bizim için vatan ‘Ana’dır, ‘Yar’dır, namustur. Şehitlerimizi asla unutmayacağız, kalbimizde yaşatmaya devam edeceğiz. Tabi ki; böyle yiğitleri yetiştirenler de analarımızdır. O yüzden Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizin muhterem annelerini ve bütün şehit annelerini buradan selamlıyorum, acılarını paylaşıyorum. Böylesi vatan sevdalısı evlatlar yetiştirdikleri için kendilerinden Allah razı olsun diyorum” dedi. Başkan Devecioğlu, daha sonra etkinliğe katılan kadınlara karanfil dağıttı. Başkan Devecioğlu’nun eşi Canan Devecioğlu ise misafirlerine etkinliğin sloganı olan “Kadın güçlüyse, Honaz güçlüdür” yazılı anahtarlıklar hediye etti.

MUHAMMET KARAÇAY- DEVRİM ÇETİN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211