'DEVLET BAHÇELİ'NİN BU MÜCADELEDEKİ DESTEĞİ TARİHİ ÖNEME SAHİPTİR'

'DEVLET BAHÇELİ'NİN BU MÜCADELEDEKİ DESTEĞİ TARİHİ ÖNEME SAHİPTİR'

Gündeme ilişkin değerlendirme yapan AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, “2019'da Afrin Operasyonu ile başladığımız süpürme operasyonuna, Menbiç'te daha sonra Fırat'ın doğusunda yer alan, terör örgütlerini def ederek devam edeceğiz. Sayın Devlet Bahçeli'nin bu mücadeledeki desteği tarihi öneme sahiptir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Cahit Özkan, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin gündemini meşgul eden konulara değinen Özkan, AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin milli ve yerli bir mutabakatta bir araya geldiğini, bu konuda ortak çıkarlarının, ülkemizin, İstiklal ve İstikbal mücadelesinde şer odaklara karşı zafer elde edilmesi olduğunu belirtti.  Özkan, şunları söyledi: “Bizim için İstiklal ve İstikbal mücadelesi, Sayın Devlet Bahçeli'nin de açıkladığı deklarasyonda olduğu gibi, 2019'da Afrin Operasyonu ile başladığımız süpürme operasyonuna, Menbiç'te daha sonra Fırat'ın doğusunda yer alan, terör örgütlerini def ederek devam edeceğiz. Sayın Devlet Bahçeli'nin bu mücadeledeki desteği tarihi öneme sahiptir. Yarın bu ülkede kitaplar yazılırken, tarihçiler bunları not ederken, o parti bu parti diye yazmayacaklar. Milli ve yerli mutabakatın yanında kimler yer aldıysa, buna karşılık milli ve yerli mutabakatın karşısında terör örgütleri ile Türkiye düşmanları ile birlikte hareket edenler kimlerse, onlar tarihin kara sayfalarında kendilerine yer bulacaklardır. Geçmişte darbeleri destekleyerek milli iradeye karşı duranlar, 28 Şubat'ın, 27 Mayıs darbecilerin yanında yer alanlar, maalesef bugün yine aynı gayri milli tavırlarını terör örgütleri üzerinden Türkiye düşmanları üzerinden üretilen politikalara destek vererek ortaya koymaya çalışıyorlar. Denizli milliyetçi kimliği olan bir şehrimizdir. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir memlekettir. Denizlili hemşerilerimiz Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verirken onun HDP ile FETÖ ile birlikte yolu yürümesini asla kabul edemez. PYD, YPG gibi Türkiye düşmanlarına destek verilmesini kabul edemez. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendine ait bir politikası olabilir. Ancak bu politikalar Denizlili hemşerilerimizin, Cumhuriyet Halk Parti'sine oy vermiş aziz hemşerilerimizin beklentilerini asla ve asla karşılamamaktadır. Bizim milletimiz 3000 yıldan beri dünyada adaleti, huzuru egemen kalmış bir millettir. Her zaman mazlumun yanında yer almıştır.”

“TÜRKİYE’NİN BİRLİK VE BERABERLİĞE EN ÇOK İHTİYACI OLAN DÖNEMLERDEN BİRİ DE BU DÖNEMDİR”
Bu milletin emperyalistlerle, terör örgütleriyle, Türkiye ve Türk düşmanlarıyla birlikte hareket eden iradeye hiçbir zaman sahip çıkmadığını, bundan sonrada çıkmayacağını vurgulayan Özkan; “Eğer ana muhalefet partililer, böyle bir beklenti içerisinde iseler, yani bir taraftan KCK, YPG, PYD bir taraftan FETÖ terör örgütünün, Türkiye'deki taşeronluğunu yaparak bu milletten destek alacaklarını zannediyorlarsa apaçık sapkınlık içerisindedirler. Böyle bir beklenti içerisinde iseler, sonu olmayan bir yola girmişlerdir. Çıkmaz bir yoldur, derhal dönsünler. Göreceksiniz 2019 seçimleri Türkiye'de milli ve yerli siyasetle gayri milli siyaset arasında geçecektir. Yani bu süreç, ülkenin kendi kültür ve medeniyet değerlerinden ilham alan bir anlayışla, ülkeyi yabancı ülkelere Türkiye düşmanlarına şikayet eden siyasi yaklaşım arasında çekişmeye sahne olacaktır. YPG, PYD ve PKK'ya sırtını dayayanlara zaten söylenecek sözümüz yoktur. Onlar 5000 TIR dolusu silah gönderen Amerika’ya sırt dayamışlardır. HDP’liler bu ülkede, bu coğrafyada, hem Kürtlere hem Araplara hem de Türklere ihanet eden kitledir ve maalesef bu ülkenin bu coğrafyanın bugün kan ve gözyaşıyla buluşmasının da nedenidir. Allah'ın izniyle biraz önce biz bu bölgeyi temizleyeceğiz ve bu bölgede barışı İnşallah egemen kılacağız. Bunu yaparken de tek isteğimiz aynı Meclis çatısı altında olalım, olmayalım tüm partilerimizin aynı tavır ve kararlılıkla desteğini apaçık belirtmeleridir. Türkiye’nin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olan dönemlerden biri de bu dönemdir” dedi.

 

AHMET ACUR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER