DGC başkanı Karaçay, görevi devraldı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde (DGC) 1 Şubat Cumartesi Günü yapılan olağan genel kongresinde 85 oy alarak başkan seçilen Muhammet Karaçay, DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı’dan görevi devraldı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) 50’nci yılında seçim heyecanı yaşandı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapılan ve 3 adayın başkanlık için yarıştığı kongrenin kazananı Muhammet Karaçay olmuştu.

DGCİlyas Haytan Toplantı Salonu’nda devir teslim töreni yapıldı. Yeni Başkan Karaçay, önceki dönem başkanı Osman Nuri Boyacı’dan görevi devraldı. 40 yıldır cemiyete üye olduğunu ifade eden Muhammet Karaçay; “Hiç bu kadar heyecanlı bir seçim görmemiştim. Demokratik bir seçim oldu. Diğer iki arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum. İyi şeyler olacağını düşünüyorum. Seçim bitti, kimseye kırgınlığımız dargınlığımız yoktur. Güzel şeyler bizi bekliyor” dedi.

“KARAÇAY’IN BAYRAĞI DAHA İLERİYE GÖTÜRECEĞİNE İNANIYORUM “

Görevi devreden Osman Nuri Boyacı; “Seçimde inanılmaz bir yoğunluk vardı. Ben kendi adıma söyleyeyim gurur duydum. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Cemiyetin kuruluşunun 50’nci yılında arkadaşım meslektaşım Muhammet Karaçay’ın bayrağı daha ileriye götüreceğine inanıyorum. Kendisine hayırlı olsun” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER