DGC'den Cüneyt Özdemir'e kınama

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, yazılı basın ve yerel gazetelere yönelik okyanus ötesinden eleştiriler yapan Cüneyt Özdemir’i kınadı.

DGC'den Cüneyt Özdemir'e kınama

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, yazılı basın ve yerel gazetelere yönelik okyanus ötesinden eleştiriler yapan Cüneyt Özdemir’i kınadı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nın yaptığı açıklamada "Tuzu kuru olanların, yerel basının neler çektiğini bilmesi mümkün değildir.  BİK ve Yerel basına yapılan haksız eleştirileri kabul edemeyiz ve tepkisiz kalamayız.  BİK, halkın haber alma özgürlüğü adına görev yapan basın kuruluşlarını desteklemektedir. Yereldeki sorunların gündeme getirilmesinde ve çözüm yolları üretilmesinde yerel basının önemi büyüktür. Ülkemizde, 1961 yılında 195 sayılı Kanun ile kurulan ve özerk bir yapısı olan Basın İlan Kurumu’nca, net kurallar uygulanmaktadır. Basın İlan Kurumu, ‘fikir ve içerik farkı gözetmeksizin’ aracılık hizmetini başarıyla sürdürmektedir.  “Basın”, “Hükümet” ve “Tarafsızlar” olmak üzere üç grupta toplam 36 üyesi bulunan Basın İlan Kurumu Genel Kurulu, her gruptan eşit temsille oluşan Denetçiler ve Yönetim Kurulu ile Genel Müdürlük ve Şubelerden oluşuyor.   Basın İlan Kurumu’nun destekleri yerel gazeteler için “can suyu’dur. Yerel Basının çalışma ve ekonomik şartlarını ABD’den tahlil etmeye çalışmak ve sorgulamak çok anlamsızdır. Ulusal basının beslendiği noktaların başında yerel basın çalışanları ve basın şirketleri gelmektedir. Yerel gazete,  internet ve televizyon kanalları yörelerindeki insanlara haber vermenin dışında başka bir uğraşıları yoktur. BİK, basın derneklerine, gazetecilerin ailelerine kadar geniş bir yelpazede yardımlar yapan, eğitim seminerleri organize etmektedir. BİK ve yerel gazetlere yapılan bu haksız ithamları kabul etmek imkansızdır. DGC Yönetim kurulu olarak, Cüneyt Özdemir’i sosyal medyadan yaptığı çirkin yakıştırmaları nedeniyle şiddetle kınıyoruz." denildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER