DGC, GEKA DESTEĞİYLE ÜYELERİNE MEDYA FOTOĞRAFÇILIĞI EĞİTİMİ VERECEK

DGC, GEKA DESTEĞİYLE ÜYELERİNE MEDYA FOTOĞRAFÇILIĞI EĞİTİMİ VERECEK

Denizli Gazeteciler Cemiyeti, üyeleri için GEKA desteğiyle medya fotoğrafçılığı eğitimi verecek. GEKA’nın Teknik Destek Programı kapsamında  cemiyete vereceği eğitim desteği, GEKA Genel Sekreter  Vekili Akdoğan ile DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı’nın imzalarıyla protokole bağlandı.

Üyelerinin, medya fotoğrafçılığı ve Adobe Photoshop konusunda Türkiye’nin en iyi foto muhabirlerinden eğitim alması için bir proje hazırlayıp Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı’na başvuran Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin proje başvurusu ‘olur’ aldı. Kısa adı GEKA olan Güney Ege Kalkınma Ajansı, Teknik Destek Programı adı altında bölgede nitelikli işgücünün, kurum ve kuruluşların mevcut kapasitesinin yanı sıra hizmet kalitesinin artması, enerji verimliliği, çevresel sürdürülebilirlik gibi alanlarda oluşan eğitim projelerine destek veriyor. GEKA’nın, maliyeti 15 bin TL’ye kadar olan eğitim projelerini tamamen üstlendiği Teknik Destek Programı’ndan yararlanma hakkı kazanan Denizli Gazeteciler Cemiyeti, bu destekle üyelerinin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinde profesyonel eğitim almayı amaçlıyor. Bu kapsamda hazırlanan projeye verilecek GEKA desteği için Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı ile GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan arasında bir protokol imzalandı.

“SÖZ KONUSU EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”
“Türkiye çapında iş yapan alanında uzman foto-muhabirlerinin vereceği ‘Medya Fotoğrafçılığı Ve Fotomontajı’ eğitimi konusunda hazırladığımız projenin GEKA tarafından onaylanması sevindirici” diyen DGC Yönetim Kurulu Başkanı Boyacı, “Üyelerimizin büyük bir kısmı fotoğrafçılık ve Adobe Photoshop gibi programlar yardımıyla fotomontaj konusunda direk ya da doğrudan ilgili. Bu nedenle söz konusu eğitimi önemsiyoruz” diye konuştu. Boyacı, projenin meslekte aktif olarak yer alan gazetecilerin mesleki donanımlarını arttırmak konusunda ortaya koymayı hedefledikleri eğitim projeleri için başlangıç niteliği taşıdığının da altını çizdi.

 

HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER